Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erasmus veya work&travel yapma imkânı olmayan birisi için yurt dışına belirli bir süre, özellikle yazın,1 aylığına ingilizce öğrenmek için gitme alternatifleri nelerdir?

yurt disina goturen sirketler vb. ingilizce ogrenmek icin.Düzenle
Dil kurslarının 1 aylık hızlandırılmış yurt dışı paketleri mevcut. Örneğin British Time'ı araştırabilirsin. Tabi bana kalsa yalnız gitmeni öneririm ama bir güvence arıyorsun sanırım.
  • Paylaş
4

Yasin Baran, Evet açıkçası güvence arıyorum. Peki siz neden yalniz gitmemi oneriyorsunuz?
Daha önce hic yalniz başınıza gittiniz mi?
Kalacak yer , gidilecek ülke vb. Bircok problem var bunlari nasıl halledebilirim tek basıma gidersen?

Ece Naz Sonat, Yalnız giderseniz her işinizi kendiniz halletmek durumunda kalırsınız ve dilinizi gramerden öte iletişim amaçlı kullanmayı öğrenirsiniz. Evet ben bunu yaptım yıllar önce, çok da faydasını gördüm. Tabi şanslıydım, başıma bir şey gelmedi. :)

Yasin Baran, Çok iyi :) yalniz merak ettiğim şeyler var. Mesela giderken ne seviye İngilizce biliyordunuz. Aşina olmakta zorlanmadiniz mi? Hangi ülkeye gittiniz ? En can sıkıcı şey neydi? Kusura bakmayın biraz fazla soru soruyorum ama bunları öğrenmek istiyorum :)

Ece Naz Sonat, Ben İspanya'ya gitmiştim, hiç İspanyolca bilmeden. İngilizce bilirler diye düşünmüştüm ama gittiğim bölgede kimse İngilizce bilmiyordu. Ben orada çocuklara İngilizce öğrettim, çok da rahat iş buldum. :)

Ab-ilan, salto-youth, evs (europian volunteer system) gibi siteleri inceleyiniz. Yurtdışı proje gönüllüleri için ilan açılıyor, siz de şartlarına uygun olduğunuz bir gönüllülük alanı ya da kurum belirleyip yurtdışı deneyimini yaşama ve pratik yapma şansı bulabilirsiniz minimum masrafla.
  • Paylaş
Öğrenci ise aegee'ye ücretsiz kayıt olabilir. Birde gençlik otobüsü var. Cuzi bir ücretle. Bunlar değerlendirilebilinir.
  • Paylaş
Çanta sırtta.
  • Paylaş
2

Yasin Baran, Hiç bilmediğin bir yer, ilk defa yurt dışına cikiyorsun iz bilmiyorsun, yol bilmiyorsun, kalacak yeri falan derken birçok risk var sizce göze alınabilir mi ? Daha önce hic boyle birşey yaşadiniz mi?

Yaşar Güneyli, Takip ettiğim bir forum sitesinde bunu yapan var. Yalnız yeri geldiğinde kalacak yer bile bulamamış. Tabi macera istiyorsanız tercih edilebilir. Şahsen ben isterim :)

Gemiyle kaçak gitmek.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

393 Görüntülenme11 Takipçi5 Yanıt