Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erasmus Programında okuduğum bölüm öğrencileri yalnızca Çek Cumhuriyeti'ne gidebiliyor. Sizce gitmemin ne gibi faydası olabilir? Gittiğimde kendime neler kazandırabilirim? Çek Cumhuriyeti'nin diğer gelişmiş ülkelere göre ne gibi dezavantajları olabilir?

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde okumaktayım.Düzenle
Özellikle Prag çok güzel bir şehir ama 1 ay sonra falan sıkılırsın. Sonuçta bir Avrupa ülkesi ve sadece Çek Cumhuriyeti'nde kalacaksın diye de bir şey yok. Diğer ülkeleri de gezmen senin için iyi olacaktır. Sonuç olarak Çek Cumhuriyeti, Fransa veya Almanya nerede erasmus yaptığının önemi yok bence. Önemli olan AB birliğine üye bir ülkeye gitmek ve kendini de alanında geliştirmek.
  • Paylaş
Yabancı ülkeleri görmeye bir yerden başlamak gerek. Gittiğin ülkeyi tanımak tarihi, kültürü, adetler, töreler, geleneklerini ögrenmek başlı başına bir kültür edinmektir. Ne kazandırır yerine bir insan kendine daima ne kayıp ederim ki diye sormalıdır bence.
  • Paylaş
Ablam 10 ay prag'da okudu, ve çevreden soranlara KESİNLİKLE neresi olursa olsun gitmelerini öneriyor kendisi. Bulunduğu sürede italya, fransa, polonya, ispanya, malta, ve sayamadığım kadar şehir-ülke gezdi. Yüzlerce arkadaş edindi ve aynı zamanda tabiki asıl amaçeğitimini devam ettirdi. Çek Türkiyeye göre çok ucuz imiş sanırım. Sıkıntı yaşamazsın eğer dikkat edersen. Avrupada her yerde dikkatli ol paris metrosunda telefonunu çaldırdı ablam, yaşadığı tek negatif olay buydu.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

596 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt