Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erasmus ile yurtdışına gitme veya burada yarı zamanlı bir işe girip bir yandan da dil kursuna devam etme seçeneğim var. Mezun olduktan sonra hangisi bana daha fazla avantaj sağlar?

Aslında bu sorunun cevabı bölüme, okulun kaçıncı yılında olunduğuna, part-time işin şartlarına göre değişir. Fakat ben zannetmiyorum ki dil kursu, bir erasmus deneyimi kadar etkili olabilsin dilin edinimi ya da geliştirilmesinde. Erasmus hem yaşatacağı unutumaz tecrübelerle, hem de teorik yabancı dil bilgisini pratiğe dökme fırsatı sunmasıyla kaçırılmaması gereken bir fırsat bence. Dil kursu hep var, iş hep var. 
  • Paylaş
4

Damla Tato, İkinci sınıf çok mu erken yıllık gidiliceğini düşünürsek? Çevremdeki çogu ınsan ıkı dönemlık gıdersen sıkılırsın okul uzar fılan dıyorlar?

Pelin Şen, erken olup olmadığına karar verecek kişinin kendisi bence. biraz ders programına, dönemlik almak zorunda olduğu derslere de bağlı tabi. okulun uzama, not ortalamasının düşme ihtimali de var tabi ama sıkılmak bunlardan biraz daha düşük bi ihtimal bence:) dediğim gibi, kişi kendi durumuna koşullarına göre düşünüp karar vermeli.

Damla Tato, haklısın çok teşekkür ettim:)

Pelin Şen, rica ederim ne demek :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1144 Görüntülenme6 Takipçi1 Yanıt