Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ergenekon sanıklarının mecliste yer alması nasıl bir etki doğurur?

Ergenekon sanıklarının kimin tarafından belirlendiği önemli ama dimi?
  • Paylaş
Öncelikle bir olguyu tespit etmek gerek. Ergenekon, balyoz gibi davaların, bir kesim tarafından "askeri vesayeti bitirme aracı" olarak kullanıldığını biliyoruz. Saygıdeğer devletlimiz bundan 5-6 ay öncesine kadar bu davanın mahkumlarından bahsederken suratını ekşitiyor, insan muamelesi dahi yapmıyor ve karşısındaki seyirci seçmen topluluğuna büyük bir gurur ve sevinçle "askeri vesayeti bitirdik, ergenekonun savcısı benim" diyordu. Peki ne oldu? AKP-Cemaat kavgası büyürken, bu çok saygıdeğer devletlimiz bir Çin atasözünü bizlere hatırlattı. "Düşmanımın düşmanı dostumdur" Evet, gerçekten de o askeri vesayet sahipleri birer birer çıkmaya başladı, akabinde balyoz tutukluları çıktı. Ve o güruhtan kimse çıkıp demedi ki "Hani bu davanın savcısı sendin, sen ne biçim savcısın? Askeri vesayet sahiplerini çıkarların uğruna mı salıverdin yoksa cidden askeri vesayet diye bir olgu yok muydu? "

Şimdi soruya dönecek olursak. Halihazır meclisimiz Muhafazakarından! Tut, ulusalcısına, Türk milliyetçisinden tut Kürt milliyetçisine kadar çok unsurlu bir meclis demek isterdim. Ben isterdim ki seçim barajı olmasın herkes temsil edilsin. Neyse bu ayrı bir tartışma konusu. Ergenekon sanıklarının mecliste yer alması nasıl bir etki doğurur tam olarak bilemem ama bundan en çok nemalanacak olan yine AKP'liler olacaktır. Çünkü onlar en iyi mağdur edebiyatını bilirler. Büyük ihtimalle salıverilmelerini "paralel devlet"e yıkacaklardır. Halk mı? Çoğu ulu'l emre itaat ediyor zaten. Bir kaçı aykırı konuşunca sesini kısıyorlar. Ne yapalım? Bize de "kurtlar sofrasında" yaşamak düştü.
  • Paylaş
O adamlar bir yargı süreci sonunda dışarı çıktılar ve bu masum olduklarının kanıtıdır. Aksini iddia edenler mahkemeler hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerdir. Masum bir insanın( ki bu insan sistem tarafından haksız yere sanık kürsüsüne oturtulmuşsa) mecliste olması kadar doğal bir şey olabilir mi ? ? ?
  • Paylaş
ateş olmayan yerden duman çıkmaz belkide kim suçlu bu dönemde kim haklı bir türlü bilinmiyor ki zaten neye inanacağımızı şaşırdık 
  • Paylaş
Amerikan ajanlarının mecliste olmalarından daha kötü bir etki doğurmaz.
  • Paylaş
Memlekette adam bitti de bir tek ergenekoncular mı kaldı ki CHP bunları aday yaptı,bu utanç chp'ye yeter de artar bile,bence.
Bu adamların ülkede kaos başlatıp,yeterince kan döktükten sonra, bunu yapmak istedikleri darbenin altyapısı olarak kullanıp,ülkeyi bi 50 sene daha geriye götürmek istediklerini görmek gerek!
Şimdi geleyim bu adamlar Meclise girseydi bende nasıl bir etki doğuracağına:
Bunları Meclise sokma girişiminde bulunan CHP'den demokrasi adına utandığım gibi; eğer girerlerse o meclisten de utanırım!!!
  • Paylaş
1

Çiğdem Çelik, Aldatıldın Bilgehan.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1586 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt