Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tv'lerde gösterilen noel kutlamaları, yılbaşı kutlamaları, noel baba kıyafetleriyle, çam ağacı süslemeleriyle aslında tüm bunların hristiyanlık dininin bayram kutlamaları olduğunu bile bile, tv lerde bizim bayramımız gibi gösterilmesi doğru mu, milletimize kötü örnek olmuyor mu?

yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 2011 deyiz yaaaa.. doğrusunu çocuğuna anlat hocam . bana ne senin algından... katolik hristiyanlar noeli aralıkta , ortodokslar ise şubatta kutlar 1 ocakla ne ilgisi var yaaaa. okuyun öğrenin kolaycılık yapıp soruyla halletmeye çalışmayın hemen.
  • Paylaş
Hakkan'ın dediği gibi ülkemizde bayram olarak değil yeni bir yıla giriş yeni umutlar kutlanıyor. Bunu artık hala hristiyan bayramı olarak görüp de yargılamayalım insanlarımızı televizyon programlarını.
  • Paylaş
günümüzde tv ler kültür yozlasmasina hizmet etmek icin özellikle ve bilincli olarak bunlari yaymakta ve toplumumuzun tarihten gelen kültürel baglarini yapisini vs... bu seylerle birilerine hizmet etmelerinin alt göstergeleri olarak sunmakta ve milletimizin yapisinida degistirilmesini isteyen yaklasik ben diyim yüuzde 10-20 siz deyin 42 ! bunlara destek olarak (izliyerek veya duygu yönüyle destekliyerek) toplumun yapisini degistirmenin getirecegi rahatliga kendileri inandirmakta ve dahasi avuclarini kasimaktadirlar... fakat bilmiyorlarki toplum bilinci artik yeteri seviyesine ulasmis okuyan arastiran sorgulayan yeni bir nesil olusmus ve köklerimizi olusturan degerlerin NOEL babada degilde mesela NAsretttin hocada oldugunun farkinina varmistir.... yasasin yeni gelecek
  • Paylaş
bak işte bu ayrı bir konu. noel babayı bu kadar çok işlerken neden nasrettin hoca unutuluyor dersen sonuna kadar haklı olursun bence. . ancak şöyle de bir konu var benim çocukluğumda her yerde karagöz oynardı radyolarda bile vardı karagöz ama ne oldu? hacivatın yunanlı okumuş bir adam olduğunu öğrendiğimde yunanistan karagöz oynunu ülkesi adına çoktan tescil ettirmişti. aynı lokum gibi baklava gibi.
  • Paylaş
Nasıl o adamlara camide namaz kılan insanları göstermek kötü örnek olmuyor sa ......
  • Paylaş
yılbaşı yaklaşıpta Türkiyede çam ağacını diktilermi dünyaya rezil olmuşlugumuzun kanıtıdır, herkes biliyor bizim mülüman oldugumuzu, fakat adamların dini gününü biz yılbasiyle karıştırıp ortaya karışık bi durum çıkıyor, cahillikten başka bişey değil
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

775 Görüntülenme5 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları