Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erkek arkadaşınızın karşısında ağlıyor iken, o tepkisiz duruyor ise bunun nedeni ne olabilir?

Birçok nedeni olabilir. İlk aklıma gelenler;

 • Ağlayarak rahatlamanızı bekliyor olabilir.
 • Ağlamanın nedenini çözmeye çalışıyor olabilir.
 • Sulu göz olduğunuzu düşündüğü için aldırış etmiyor olabilir.
 • Ağlamanızı zayıflık ve gereksiz görüyor olabilir.
 • Nasıl yaklaşacağını bilemiyor olabilir.
 • vs vs vs
Bence en iyisi gereksiz düşüncelerle kafayı yorana kadar kendisine sormak.

 • Paylaş
Sana güvenmemesi...
 • Paylaş
Dumur olmuş olabilir. İlk kez görüyorsa ne yapacağını bilmiyordur muhtemelen. İçinden "Dur bakalım lan dokunmayayım belki kızar" diye düşünüyor olabilir. Belki de kendi haline bırakmanın en iyisi olduğunu düşünüyordur. Bu ağlama durumu sık sık oluyorsa, bıkmış usanmışlığından olabilir. Ufak bir ihtimal de olsa duygusuz öküzün, hödüğün teki olabilir, umursamıyor olabilir ama yok ya o kadar değildir.
 • Paylaş
12

Şaman, Bence bu soruyu soran tekrarlanan bir durumdan bahsediyor. Bence kendisi ağlamayı bir silah, bir ilgi dilenme, bir istediğini yaptırma yöntemi olarak istismar ediyor, yöntem işlemeyince de şaşırıyor.

Portakallı Ördek, Ya zaman zaman ben de ağlarım daha tepkisizlikle karşılaşmadım. Hani karşılıklı ağlaşmaktan, ağladığım için azar yemeye kadar mutlaka bir tepki gördüm de, tepkisizliğe vardığına göre gerçekten sık yaşanan bir şey olmalı.

Şaman, Zaman zaman ağlamaya yumuşamayacak erkek olduğunu sanmıyorum. Şefkatli olmak maçoluğun raconunda vardır ☺Bir de her gün ağlayanlar var, zor işler...

Şaman, Hani adam suçlu bile olsa sarılır omzunda ağlatır...

Portakallı Ördek, hah bu son dediğinize hak vereceğim Şaman Abi, erkekleri de full öküz sınıfına sokmamak lazım.

Şaman, Öküz seçenler boğa ile öküzü ayırt edemeyen aptal ineklerdir. ☺ Bence öküz aldığına inanan aynaya bakmalı...

Portakallı Ördek, Bugün tespit üstüne tespit, hay maaşallah.:D

Şaman, Eski tespitler, tarih tekerrür ediyor ☺

Portakallı Ördek, Ama ama, ya bir sevgi sözcüğü olarak "öküzüm, danam" diye seviyorsa? -tabi karşı tarafın da duruma itirazı olmadığını varsayıyorum.-

Şaman, Ona bir şey demiyorum, yani bir kız arkadaşım demişti onu, aslında hiç de hoşuma gitmemişti, ne öküzlüğümü gördüğünü sormuştum. Sevgi sözcüğü o demişti, artık ne kadar doğru söylemişti bilemiyorum ☺

Portakallı Ördek, Hani irilikten ötürü denilebilir bildiğim ama çok da bilmiyor da olabilirim.:)

Ağlamak bireysel bir eylemdir . Bunu birinin karşısında yaptığınızda eğer amaç duygu sömürüsü ile birini bir şeye ikna etmek ya da kendinize acınmasını istemek değilse zaten tepkisizlik normal bir tepki oluyor ki , bu durumda zaten amaç rahatlamaksa tepkisizlik tercih edilen bir durum haline dönüşmüyor mu ? Bir erkeği ikna etmek için gözyaşı kullanmayın rahatlamak için onun yanını seçtiyseniz de ağlayın ve rahatlayın size omzunu teklif etmiyorsa da karşınızdaki odundan duygu bekleme hatasına bir daha düşmeyin :)
 • Paylaş
Ağlamanın nedenine göre değişir bu.
Dayak attıktan sonra karşısındaki kadının ağlamasını izleyen hayvan ile, aldatıldığını öğrendikten sonra karşısındaki aldatan kadının son çare ağlamasına tepkisiz kalmayı tercih eden adam arasında fark var.
Şimdi söyle bakalım.
Senin ağlama nedenin neydi?
 • Paylaş
Çok ağlıyor olabilirsiniz. İlk birkaç seferinde tabii ki o da size ihtiyacınız olan ilgiyi göstermiştir ama ağlamayı gündelik ya da haftalık bir meşgaleye bir ilgi dilenme yöntemine dönüştürmüşseniz ağlamanız sıradanlaşmış olabilir.

Psikoloji
 • Paylaş
Çünkü ağlayan kadın sadece filmlerde prim yapar. Gerçek hayatta ağlayan kadına insanın zırlayıp durma diyesi gelir ama denmez tabii. Sonuçta tepkisiz kalınır doğal ve sıradan bir erkek tepkisi bu.
 • Paylaş
"Acıma, acınacak hale düşersin" diye düşünüyor olabilir :) Şakası bir yana da bunun cevabı buradan daha çok o "Erkek Arkadaş"ta yatıyordur.
 • Paylaş
Kötü birşey düşünüyordun ama ben aglayan erkek çok görmedim
 • Paylaş
Tabi ki beynimizde ağlamaları match ediyoruz. Bizim için o an bir veri girişi. Geçen sefer ağlayan kız ağladıktan sonra şöyle bişey demişti ya da istemişti acaba bu ne dicek? Diyerek çıkarımda bulunuyoruz. Tamamıyle yazılımsal:)
 • Paylaş

Duygusuz ve duyarsız biri olabilir, karşısındakinden bıkmış ve sevmiyor olabilir. Ağlamayı zayıflık sayıyorsa ve zayıflıktan hoşlanmıyorsa ağlayan kişiye tahammül edemiyor olabilir. İnsan olmayabilir... Kişiden kısa sürede kurtulmak gerek.

 • Paylaş
Bir insan ağlıyorken onun sakinleşmesini beklemek tepkisiz kalmak anlamına gelmiyor. Dur yapma ağlama etme denilince insan daha da çok ağlamaya başlıyor bazen. Tabi bir erkek bunu bilinçli mi yapıyor yoksa ne diyeceğini bilemediğinden mi bende bunu bilemicem :)
 • Paylaş