Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erkek bir adım önde olmalı diyen kadınlar neyi anlatmak ister, erkek bir adım önde olmalı mıdır?

Bu tür durumların kurala bağlanması, aslında tüm büyünün baştan bozulması anlamı taşır. Oran olarak erkeklerin adımları önde olsa da kadınların da atması normal birşeydir. Fakat algı kavramı devreye giriyor burada; her yerde olduğu gibi. Adım atan kız, her iki cins tarafından da ' basit' algılanır. Çünkü bir insanın değerliliği, diğer insanlara ' değersiz' bakma ile ters orantılı olduğundan kızlar diğerlerine değersiz, basit, sıradan mış gibi bakmayı tercih ederler. Yani bakmazlar ya da yüz vermezler. Değerini artıracağı düşüncesiyle..
  • Paylaş
Bu tamamen psikolojik bir şey. Kısmen kadın-erkek rolleriyle ilgili ama kısmen de satış/pazarlama psikolojisiyle falan ilgisini kurabiliriz. Mesela bir erkek alışverişe çıktığında ihtiyacı olan, beğendiği şeyi hemen alır. Kadınlar için ise aynı süreç çok daha çetrefillidir normalde. Ama eğer mağazada indirim varsa ve diğer kadınlar da mağazaya hücum ettiyse satın alma işi onlar için çok kolaylaşır. İnisiyatifi ele alan kişi olmakta erkeklere oranla zorlandıkları gibi bunu erkekten bekliyorlar kısaca.

Elbette bunu ötesinde erkekte liderlik nitelikleri de arıyorlar. Liderlik eden kişinin de doğal olarak bir adım önde olması gerekir. Eşitlik ise ayrı bir konu. Liderin asıl görevi zaten liderlik ettiği kişileri kendi seviyesine çekmektir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1107 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt