Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erkekler eşleriyle doğuma girmeli midir?

Bu soruya net bir cevap vermek bana göre imkansızdır. Eşlerin arasındaki bağa, baba adayının özelliklerine göre değişiklik gösteren bir sorudur. Kadınların bu dönemdeki psikolojisinin normal olmaması doğaldır.Korkularını ve acılarını paylaşacak birine ihtiyaç duyabilirler. Bazı anne adayları tam aksine eşinin doğumda bulunmasını istemez. Baba eğer doğum anını kaldıramayacak bir yapıya sahipse anneyi de kötü etkileyeceğinden hiç girmemesi daha doğru olur. Annenin tamamen kendini doktora bıraktığı aşamada baba doktora da zorluk çıkaracağından destek değil köstek olur. Bunun yanında kan görmeye dayanamayan ve karısını o şekilde görmek istemeyen eşlerin de girmemesi doğru bir karardır. Daha sonraki cinsel hayatlarını sağlığı açısından önemlidir. Bunun tam tersi olarak hiç bir faktör baba adayını etkilemeyecekse ve eşine kuvvet verebilecekse girmesi eşine çok yardımcı olacaktır. Bu an ömür boyu unutulmaz ve eşler arasındaki bağı artırır.

Bir de vurgulamak istediğim önemli konu doğum hep bildiğimiz yarım saatlik bir olay değildir. Doğum saatler sürebilen bir olaydır. 10 saate kadar sürdüğü görülür. İşte bu saatler gebenin odasında geçirdiği açılma anlarında babanın desteği çok önemlidir. Doğum aşamasında olmasa da sancı aşamasında olması gerekli diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Doğum anı her erkeğin kaldırabileceği bir durum olmayabilir. İleride erkek başka sorunlarla karşılaşabilir. Ancak doğum anına kadar olan dönemde kesinlikle eşlerinin yanında olmalılar.
  • Paylaş
1

Hakan, İlersi daha önemli :)

Evlenme teklif ederken diz çökülüp pırlanta yüzük verilmesi gibi yine batıdan ithal edilmiş feminist bir moda bu. Tüm memeliler gibi insan kadınları da yalnız doğurmaya uygun şekilde evrimleşmişlerdir (ya da yaratılmışlardır, kim nasıl inanıyorsa öyle olsun). Tabii ki bebeğin ve annenin sağlığı açısından küçük bir tıbbi orduyla doğumun gerçekleşmesi de kötü bir şey değil ama belki de çocuk edinmekten korkan/çekinen ya da edindiği için çok heyecanlanan, karısının acı çekmesine üzülen stresli bir babanın ne işi var doğumhanede... Bence sadece kendi bir doğum görmek, tecrübe etmek istiyorsa girmelidir.
  • Paylaş
Benim sünnetimde yanımda mıydı ki ?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

731 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt