Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erkekler için 'seni seviyorum' ifadesini kullanmak neden bu kadar zor?

Aile, kültür vb değil bunun nedeni, Avrupalılarda da durum tamamen aynı. Erkekler kadınlar kadar konuşmayı sevmezler, hele duygularını ifade eden cümleleri hiç kullanmazlar. Gözle görülen, aşikar durumlardan da bahsetmezler. Hiçbir erkek "Çok heyecanlıyım", "Bugün çok mutluyum", "Kalbim kırıldı" gibi laflar etmez. "Seni seviyorum" da duygu ifade eden bir kalıp olduğu için genellikle kullanılmaz. Sadece duygular değil eğer bir eylemle bağlantılı değilse aşikar olan bir durumdan da bahsetmeyiz. Bir kadın perdeleri açarken havanın çok güzel olduğunu görürse "Ah bugün hava çok güzel" der, bir erkekse bun ancak bir eyleme bağlayacaksa söyler. Örneğin "Bugün hava çok güzel, akşama mangal yapalım." gibi. Bir eyleme bağlanmayacaksa durum zaten aşikardır, bunu belirtip enerji harcamaya gerek yoktur. Sevme durumu da erkek için aşikardır, sizi öpüp okşuyorsa, sizinle vakit geçiriyorsa, "UZUN SÜRE" ayrı kalınca sizi arıyor mesaj da atıyorsa sizi zaten eylemleriyle sevdiğini anlatıyordur, laf ebeliği yapmaya gerek görmez. Belki de sağ beyin, sol beyin ya da duygusal, nesnel farklılıklardan dolayıdır. Kadınlar duygularından bahseder, erkekler ise eylemlerinden.

Erkekleri tanımak isteyip İngilizce de bilenler şunu izleyebilirler:
inploid.com/post/erkek-ve-kadin-beyinle. . .
  • Paylaş
Her insan sevgisini bir şekilde belli eder. Seni seviyorum kadar gereksiz, çirkinleşmiş bir kalıp yok. Bir "Gitme. " demek çok daha anlamlıdır mesela.
  • Paylaş
Sevmeyi yeterince biliyor da sadece "seni seviyorum" demeyi bilmiyorsa bence bunu dert etmemelisiniz.
  • Paylaş
Tanrı adem le havvayı yaratır ancak elinde iki tane organ kalır onlarıda kullarıma sorup takayım bari der.
Ve sorar 2 tane organ kaldı onlarıda da takınca Herşeyiniz tamam olacak birincisi;
Bacak arasında duruyor, ayakta işemeye, çiftleşmeye yarıyor, biraz sevip okşayınca boyu uzuyor. Diğeri ise... Diye devam ederken, adem şımarık şımarık onu ben istiyom nolur nolur çok güzel bişeymiş diye şımarır tanrıda ikinci organın ne olduğunu söylemeden penisi ademe takar. Adem çocuklar gibi şendir sağa sola işeyip yaramazlık yaparken Havva ademi kıskanır tanrım ona ne güzel bir organ verdin bana ne kaldı peki diye sorar. Tanrı cevap verir BEYİN kaldı kızım BEYİN.

yani erkekler sevmek yerine seksmek olarak bakar olaya aslında sevgidir bu onun için. İnsan sevdiğini seksermi demeyin 7 milyar dünya nüfusu nasıl olduk Adem le Havvadan.

Kadın beynini kullanır duygu işlerinde, sevgi, güven önce seks sonra gelir bu yüzden seni seviyorum der ve bekler. Erkek ise böyle değildir onun kafası farklı çalışır çünkü aklı bacaklarının arasında ki yerini beğenmiştir.
  • Paylaş
2

Uğur Çakmak, Bir tane de benden. Tanrı Adem'e:
- Adem sana bir iyi bir kötü haberim var. Önce hangisini duymak istersin?
- İyi olanı
- Peki. Sana kendi aklımdan akıl vereceğim bununla düşünecek, herşeyin hikmetini çözeceksin. Bir de cinsellik vereceğim bununla şahane duygular yaşayacak, cenneti aramaz olcaksın.
- Eee kötü haber ne ozaman?
- Hiçbir zaman ikisini aynı anda kullanamayacaksın
:))

Çünkü korkaktır. Mesele seni seviyorum dememesinde değil, böyle erkekler sevmekten korkan, genellikle melankolik takılan, çok şey yaşamış, artık ilişkilerden yorulmuş havası veren, egoist ve kendilerine güvenmeyen erkeklerdir.

Bunun nedeni biz kadınlar da olabiliriz, bu adamı üzmüş, aşktan korkutmuş olabiliriz.
Ama her kadın böyledir diye yaklaşmak çok çok hatalı bir tutum. Böyle adamlar genellikle yakışıklı, gösterişli, dikkat çekici olurlar. Günümüz tabiriyle "cool" gözükürler. Ama böyle birkaç erkek tanıdım ve hepsinin "sevgi ve şefkate" olan açlığını gördüm.

Bu adamlar gerçek bir sevgiyi hiçbir zaman tatmamışlardır. Küçüklüğüne inin, küçüklüğünde de sosyopat, nevrotik haller hakimdir. İnsanların çocukluğu gerçekten de ileriki hayatındaki karakter yapısının şekillenmesinde epey önem taşıyor.


Birgün böyle bir adamla aramda şöyle bir diyalog geçmişti :
-Sen neden böylesin? Diye sormuştum, istemsiz.
+Garip olduğumun ben de farkındayım. Ama ben böyleyim, "hissedemiyorum".
- İnsanı insan yapan şey "hissetme"sidir. Sen sadece hissetmek istemiyorsun.
+Bak benim etrafımda çok kız var. Ve hepsi de bana takıklar, güzeller üstelik. Ben hissetsem hissederdim.
- Sen yapayalnızsın.
+ Hayır, ben asla yalnız kalmam. Ben "tek başıma"yım.

Adam böyleydi. Yalnızdı, gözlerinden "beni sev! " diye haykırıyordu o zamanlar, sevmeye muhtaçtı, gerçekten masum bir sevgiyi hiç tatmamıştı. Tek başına olmak bir tercihtir, yalnızlık değil. Bunu biliyordum.

Ama o adam böyle giderse tek başına ölecekti. Sevgiyi haketmiyordu.

Yani biz kızlar; ne kadar ilgi çekici, gizemli gelse de böyle erkekler bizi sadece yorarlar.
Sağlıklı bir ilişki, düzgün bir yaşam, gerçekten sevmek ve sevilmek isteyen insanlarız hepimiz diye düşünüyorum, bu adamlarla hiç vakit kaybetmemek gerek.

Bir erkek güçlü olmalı. Güç ise sevgiden ileri gelir.
  • Paylaş
7

Bazarov, Bu konuyla ilgili bir kitap okumak için motivasyonun ve vaktin olduğunda söyle sana bir kitap tavsiye edeyim. Mutlaka hoşuna gidecektir, tabi henüz okumadıysan :)

Özge Küpeli, hemen öğrenmek isterim? :)

Bazarov, Erich Fromm, Sevme Sanatı. Okudun mu?

Özge Küpeli, Hayır. Bugün alıyorum.

Bazarov, Roman falan değil biraz didaktik bir kitap ama dili hafif, keyifle okunuyor. Bitirdiğinde memnun kalacağına inanıyorum. Bakalım yanılacak mıyım :) Ayrıca tanrının cinsiyetiyle ilgili sorduğun soruya da bir cevap var kitapta.

Özge Küpeli, Aldım bile, teşekkür ederim tavsiye için. Evet kolay okunur duruyor :)

Bazarov, Özge, hayal kirikligina ugramaya basladim bak :)

Duygularını belli etmeyi zayıflık olarak nitelendiriyor olabilirler.
  • Paylaş
Belki de aileden kaynaklanıyordur
  • Paylaş
Kendi yaşanmışlıklarımdan dolayı merak edilen bir soru değildir.
inploid.com/t/bir-kadina-nicin-cicek-al...
..buradaki diyalogların okunması neticesinde soru ortaya çıkmıştır:)
  • Paylaş
4

Şaman, Ahahaha, yorumları da okuyorsunuz yani :)

Eskiz, Kimi eğlenceli oluyor:)

Şaman, Demek onları sohbete dahil olmadan okuyanlar da varmış. İyi bir şey zaten, yorumlarda da bir yığın bilgi paylaşılabiliyor. Ayrıca dönerse geyiğin büyüğü yorumlarda dönüyor :)

Eskiz, Bazen geyiğin fazlası bile dönüyor:) Ama evet, neticede okunabilir şeyler olduğu sürece neden okunmasın!

O eskidendi. Ben günde 50 farklı kıza söyleyebiliyorum.
  • Paylaş
2

Hakan, Kaç ayrı dilde birde dimi :-)