Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erkekler neden bayanlara laf atar?

Bir şey ki rayından çıkmanın adeti haline gelmeye dursun, mezarda dahi dua yerine gazel okunmaya kadar ipin ucunun kaçması kaçınılmazdır.

Çünkü bu milletin kültür koduna ithal edilen sapmaların, insanlığın değişmeyen ahlaki değerleriyle ters orantılı olunca ikisini birbirinden ayırıp her zaman senin benim gibi itidali şiar edinen bir potasyon da adam yetiştiremiyor. 

Hal böyle olunca krosu da burada oluyor, kendi değerlerinden dedesinin sakalından utanır şeklinde utanan sözde modern nesilde burada oluyor, bunun tam tersi ekseninde kendi değerleriyle çağdaş olan tahkiki bir iman yerine o değerleri çağa hapseden cahil sofi de burada oluyor.

E bu sistemde insanlığı kendine köle yapabilmesi için birbirine her alanda karışacak bu durumu geçen şurada özetlediğim ( x.co/zst3 ) gibi özellikle çalışıyor.

Gelde ayıkla pincirin taşını... Sanada bize de ya sabır demek kalıyor.


  • Paylaş
Sen daha bayanları tam tanımıyorsun demek ki
  • Paylaş
1

Zehra Yörük, bayanlarla ne alakası var acaba

 Laf atma dediğiniz şu; "Üff hepsi senin mi?, Güzelim baksana bi" falansa hayvanlığından.
  • Paylaş
Güzel kardeşim iyi söylemişsin hoş söylemişsinde kapalılarada laf atıyorlar odamı teşhirci, orta halli kafası önde yürüyen bir insanla neden uğraşırlar anlamıyorum.
  • Paylaş
Yalnız yine tekrarlayayım bu rahatsız olduğun durumu yaratan tek taraflı erkekler değildir ! Bu tür davranışları  'örtülü çıplağına' kadar pirim vererek, yapılan davranışlara davetiye çıkaran, yada gerekli tepkiyi vermeyen örnekleri olduğu için topluma sirayet eden çirkin bir adet olması kaçınılmaz oluyor. 

Yani başta söylediğime geliyor. Tamam lastiği patlatan özelinde sen değilsin ama hemcinslerinin bu konuda devirmiş olduğu kamyon o kadar çok ki onların ihalesinin bana dokunmayan yılan bin yaşasın deyimini yalanlar bir şekilde hepimize dokunduğunu kabul etmemiz ve aslından bundan bir parçada hepimizin sorumlu olduğu görmeliyiz.

Örneğin dün tamamen iyi niyet üzerine söylediğimiz  örneklerden "ah teyzesinin yakışıklı ah sen büyüğünce ne kızların canını yakacaksın!" Bu ve benzeri pof poflamalar dahi 90 sonrası cinselliğin yaşının 10 yaşına inip partner arayan nesle artık söylenmemesi lazım.  • Paylaş
Yani gene suçlu bayanlarmı oldu, ama benim merak ettim cevap bu deyildi erkekler laf atmakdan ne anlıyor başı göğemi eriyor bunu anlamak istiyorum adam gibi adam olan kişi herşeye rağmen efendiliğini bozmayan kişidir .
  • Paylaş
Gezdiğim bütün ülkelerin genç erkekleri oranın ve dışarıdan gelen genç kızlara laf atıyorlar. Bence laf atmak da erkeğin fark edilme amaçlı yaptığı bir şey. Bir genç kızın mini etek giymesi gibi bir şey. Tabii ki tecavüzün, kadın cinayetlerinin, kadına dayağın bininin bir para olduğu bu ülkede aslında çok masum olan laf atma da korkunç görünüyor.
  • Paylaş
Laf atan batanlar da var nedeni hormonlar
  • Paylaş
Kadın  latif olan görünendir görünmek isteyendir, erkek ise göze nispet edildiğinde görendir görmek isteyendir. Yani Fıtrat dünyamızı inkar edecek değiliz. Ama fıtratın üstünden olan  o fıtratın şehvetine köle olmaktan haya eden insanlığımız vardır.

Şu halde toplum içinde birbirimizle olan ilişkileri fıtri duyguları kaşıyan bir teşhir üzerine mi kuracağız ? yoksa dişiliğimizi ve erkekliğimizi teşhirini örten iffet (Giyim ve davranışlar) ölçüsüyle arkamıza alıp kişiliğimiz ile mi diyalog kuracağız ?

Bunun cevabını kendimize vermekte ne kadar samimiyiz ? Biraz oradan, biraz buradan ortasını bulursak ne olur, biraz istediğin gibi birazda rahatsız olduğun şekilde karşılarız, hepsi bu. 

Teşhirimize karşı yapılan efendilik minnet edeceğimiz bir davranıştır. Ki burada dahi kul hakkı vardır üzerinizde. Ama her teşhir tacizini kendini rahminde doğurduğunu bilerken, Züleyhalara dahi rahmet okutan bayanların karşısındakinden Yusuf gibi bir ahlak beklemesi abesle işgaldir.

Çünkü o teşhirin rahminden o ahlakın inşa olduğu bir nesil gelmez.  Maksadım kimseyi kırmak değil bu hakikatlerin sizin hayatınızda yeri vardır yada hiç yoktur onu bilemem.

Cevap sahibi olarak kendi penceremin sebep sonuç ilişkisinden doğan sonucun size yani hepimize değen kısmını izah etmek istedim sadece.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

927 Görüntülenme7 Takipçi9 Yanıt

Konu Başlıkları