Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erkekler neden sevgililerinin ya da eşlerinin değişmesini ister?

İlişki süresince iki taraf da değişir; olumlu veya olumsuz. Bahsedilen değişim istekleri olumlu yöndeyse bunda bir sakınca yok.

Karşımdaki kişi olgunlaşır da ben çocukça hareket etmeye devam edersem, haklı olarak değişmemi isteyecektir. Ben de öyle isterdim zira. Ama olduğum kişiyi değiştirmeye çalışıyorsa, beni istediği gibi yapmaya uğraşıyorsa, kendisine iyi şanslar dilerim.

Sadece erkekler değil, kadınlar da karşısındakini değiştirmeye çalışır. Sadece onlara özel değil yani. Önemli olan bu isteğin kişinin kim olduğunu, ne olduğunu değiştirmek yönünde değil de ufak tefek gelişimler yönünde olması.
  • Paylaş
Genellemek gereksiz.

Zaman sürekli akar ve hiçbir şey aynı kalmaz. Ne siz ne de o tanıştığınız günkü gibi değilsinizdir ve sürekli hoşunuza giden şeyler de değişmeye devam eder. Önceden normal olan şeyler daha sonra sizi rahatsız etmesi, önceleri rahatsızlık veren huyların da daha sonra hoşunuza gitmesi mümkündür.

Fakat kendimde deneyimlediğim böyle bir durum yok. İlk günden beri değişmesini istediğim bir tek nokta bile olmadı. Daha çok bir şeyleri değişmesini istediğimde onu model olarak gördüm. Bir süre sonra o sizin için, iyi ve güzelin karşılığı olmuş oluyor. İyi bir şeyler düşünmek istediğinizde onu düşünmeniz yeterlidir.

Eğer değilse, bir yerde bir sorun olması muhtemeldir.
  • Paylaş
Bunun nedeni şudur; kadınlar ilk gördüğünüz gibi kalmıyor yani davranışlarıyla giyimleriyle hareketleriyle konuşmalarıyla vs. Bir çok şey bir süre sonra farklılaşıyor, tam aradığım insan dediğinizde bir bakıyorsunuz ki bambaşka insan oluvermiş, bu da erkeğin yani bizlerin olmasını isteyip ama ayrıca olmamasınıda istediğimiz şey.
  • Paylaş
1

Onur Altınkaya, Buna kesinlikle katılıyorum.

Sıkılırlar.. .
  • Paylaş
Durumun erkeklere ya da sevgili olmaya özgü olduğunu düşünmüyorum. Bizimki gibi gelenekçi toplumlarda değişikliğe, farklılığa tahammül azdır her şeyin bildiğimiz gibi, herkesin istediğimiz gibi olmasını isteriz. Bu nedenle de gücümüz yeterse fırsatı hiç kaçırmayız. Hemen baskı kurarız. Ebeveyn çocuğuna baskı yapar, öğretmen öğrencisine, gönül ilişkilerinde de kimin kime gücü yeterse..
  • Paylaş
Duygusal veya fiziksel tatminsizlikten.
  • Paylaş
oldukları gibi kabul edemedikleri için
  • Paylaş