Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erkekler neden üniversitede okurken çıktıkları kızla evlenmiyor da, ailesinin bulduğu kızla evleniyor?

Okuldaki biçok kızla çıkıp, sonrada ailesinin bulduğu zengin kızıyla evlenecek olan birini tanıyorum mesela. Bunun gibi birçok örneklerde gördüm. Düzenle
Tek örnek genelleme için yeterli değildir. Önermenizin tersi duruma çok şahit oldum ki onu bile genellemiyorum. Belli ki üniversitede çok açık görüşlü ve serbest görünen ama aslında ataerkil bir aile yapısından olan biri kalbinizi kırmış. Geçmiş olsun.
  • Paylaş
Ben dediğiniz gibi bir örnek görmedim baya bir genellemişsiniz her türlü evlilik mutlaka vardır tam olarak bir genelleme yapmak yanlış bende hep üniversite aşklarıyla evlenenler gördüm mesela
  • Paylaş
Ailesi mutaassıptır, çocuğu boğazlarından kestikleriyle okutmuştur, çocuk kendini borçlu hissediyordur, mutaassıp bu aile yaptıkları yardımlardan ve çektikleri zorluklardan dolayı ah evladım ailemize uygun bir eş de bulduk muydu sana namuslu diye giriyordur konuya, gibi mahalle baskıları maalesef ki hala günümüzde geçerliliğini koruyor.
Keza çevremde aynen bu durumda pilot bir arkadaşım var. Kendisi ultra açık görüşlü ve oldukça popüler biri olmasına rağmen bu aile yapısından dolayı hala evlenmemekte.
Güzel bir soru olmuş.
  • Paylaş
Bu; ben, her haltı yaşarım evleneceğim hatun "iyi aile kızı" olsun" kafası da olabilir, aile baskın ve kendini ifade edemeyen bir arkadaşta olabilir. Ve "zengin kızı" yeni gördüm. Mesele, sadece para da olabilir.
  • Paylaş
Bunu sadece üniversite dönemine bağlamak yanlış olur. Gördüğüm kadarıyla bu tip insanlar ne istediğini bilmeyen, aileye bağımlı, birey olamamış kişilerdir. Bu nedenle de önüne ne konuyorsa onu yiyor! Alt açıklamanıza da cevabım; ben bunları anlayamıyorum!
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

201 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları