Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erkeklere önü alınmaz bir şehvet duygusu yüklemek ancak kadınları ise tam tersi bir durumda yaratmak nasıl bir aklın ürünü olabilir?

Hem kendinizi hem de karşı cinsi yanlış değerlendiren sizin aklınızın ürünü gibi geldi bana bu.
  • Paylaş
Süper bir aklın ürünü olabilir ki o akıl da yaratıcı da var.

Açıklayalım:

Altın ateşle, kadın altınla, erkek kadınla imtihan olur. Buradan hareketle diyebiliriz ki erkeğin imtihanı ve kadının imtihanı ayrı ayrıdır.

Erkeğin ve kadının bedensel ve ruhi yapısı farklıdır. Bu yüzden imtihanları da farklıdır. Erkek "şehevî" nefsine sahip çıktıkça kemale erer. Kadın ise "sahip olma" hissine sahip çıktıkça.

Erkek gücünü helal yolda kullandıkça cennete yaklaşır. Kadın ise güzelliğini helaline kullandıkça cennete yaklaşır.

Kafanızdaki karmaşayı anlıyorum.

Maalesef günümüzde çeşitli yollarla (tv, dergi, gazete ya da tahrik edici giyinenler vb) erkeğin nefsi/hormonları 7/24 gıdıklanıyor. Düşünün, oto lastiği ya da akü reklamında bile kadın bir obje olarak ve tahrik edici yönüyle kullanılıyor! Bu durum erkeğin anormal derecede aklının bacak arasında kalmasına sebep oluyor.

Öte yandan evlilik yaşı çeşitli sebeplerle yükseldi. Kadınların evlendikten sonra bakımsız hale gelmeleriyle evlenme cazibesini yitirdi. Bu iki sebepte yukarıdaki probleme eklenince kafanızdaki karmaşanın doğması doğal.

Allah yardımcınız ve yardımcımız olsun.
  • Paylaş
Bi akıl olduğunu nerden biliyosun öyle yada böyle sonuçta yaratılmışsın bunun ne önemi var bence böyle dünya gayet dengede ve iyi kadın ların erkekler kadar şehvet düşgünü olmaması iyi bişey. ayrıca öfken kime senin senin kafanı boş şeylerle dolduruyolar bence.
  • Paylaş
2

Cevap Arayan Adam, Adem Bey evli değilsiniz sanırım!

Evliliklerin tamamında yaşanan sorunların kaynağında cinsel uyumsuzluk var. Erkeklerin hanımlarını aldatmasının altında yatan neden de:

1. Gereksiz aşırı şehvetleri! (Şayet şehvet sadece üreme içinse her yarım saatte bir azabilen bir erkek modeliyle Allah'ın amacı nedir? Yok eğer şehvet zevk içinse partner olarak kadına da neden aynı duygu yüklenmemiş ki denge olsun!)

2. Evlenen kadınların seks meselesine sadece "üreme" gözüyle bakmaları ve bu bakış açısının erkeği tatmin etmemesi!

Dinli - dinsiz her erkek eşini aldatıyor! Kimisi "imam nikahı" kılıfıyla vicdanını rahatlatıp yapıyor kimisi ise nikahsız... Neden aldatıyor erkekler?

Evde, hanımında aradığını bulan, doyan bir erkek neden aldatsın?

Bakınız harama bakmaktan falan bahsetmiyorum. Hadi onu kabullenebiliriz! Gözdür, güzel görür ilgisini çeker bakar lakin aldatmak apayrı bir şey!

Adem Şahin, bak dostum her erkek eşini aldatıyor diye bişeyyok aladat mayanlarda var onlar nasıl aldatmıyo ayrıca hayatta herşey sex deyildir sexten önce evliliği kurtaran şay sevgi saygı sadakat hoşgörüdür herşeyi şehvete bağlamaya gerek yok

erkek her azdığında çocuk olacak diye bişeyyyok içine boşalırsan olur dışına boşalırsan olmaz ama evli olduğun kadın senin helalin olduğu için istediğin zaman sex yapa bilirsin bu günah deyildir ama sen eşimde sorun vardiye sırf bi şehvet için eşini aldatıyosan şey tana uymuş olursun unutma burası imtian dünyası biriyle sex yapmassan ölürmüsün yada hastamı olursun 31 çe k rahatla ayrıca şehvat sadcece erkekde değil kadındada vardır eşini aldatan kadınlarda var

yani buna dadece sex olarak deyil genel bakalım allah şehbeti yaratmış sabrıda yaratmış kötülük var ama iyilikte var efendilik var edpsizlikvar kıskançlıkvar hoşgörü var öfkene yenik düşmek var öfkeni yene bilmek var yani kısacası seçim bizim iyiyi yada kötüyü yannışı yada doğruyu seçmak bizim özgür irademizde burası bi imtian dünyası cennette var cehennemde ama allah bize cennete gitmemiz için doğru yolları yende göstermiş.

Evde kalmış bir kadının (kızın)
  • Paylaş
1

Alper Kocakoc, Anlayamadım soruyu ama şehvet herkes için geçerli. Kadını erkeği yok yani.