Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erkeklerin büyük çoğunluğu neden kadınlarla alışverişe gitmekten nefret eder?

Aslında erkeklerin tamamının alışverişten nefret ettiklerini düşünmüyorum. Ama alışveriş yapmaktan keyif aldıklarını da. Bu aslında hiç gitmek istemediğiniz ama gitmek zorunda olduğunuz bir davete gitmek gibi bir angarya onlar için.
Az da olsa alışverişten keyif alan ve kız kardeşiyle, sevgilisi ile veya annesi ile alışverişe gitmekten hoşlanan erkekler var, biliyorum.

Geçenlerde okuduğum bir yabancı dergide rastladığım bir gay couple
hikayesi bana çok da şaşırtıcı gelmedi aslında. 7 yıldır birlikte
yaşadığı bir partneri vardı ve partnerin alışverişe çıktığında çok zaman
geçiriyor olması herşeyi denemesi ve yakışıp yakışmadığını sorması onu
bunaltmıştı.


Kadın Erkek İlişkileri

Fakat biz kadınlar bu konuda biraz bencil davranıyoruz sanırım. Onları yıldırmak için elimizden geleni yapıyoruz.
Ne alacağımız hakkında genelde karar vermeden alışverişe çıkınca renk, model, desen kıyafetin nasıl duracağı çok önemli olduğundan saatlerce dolaşıp en güzelini ve en yakışanını bulmaya çalışıyoruz. Bunun yanında aslında ihtiyacımız olmadan bir çok şeye de aynı zamanda bakıyor olabiliriz.
Erkekler genellikle saatlerini bizim gibi renk seçimine ve fiyat karşılaştırmaya harcamıyorlar. Kısa sürede mağazadan alıp çıkabiliyorlar, hiç dolaşmadan, düşünmeden, pazarlık yapmadan.

Mesela aşağıdaki çizelge bize herşeyi anlatıyor;

Kadın Erkek İlişkileri


Alışverişe çıktığımızda erkek arkadaşım en çok mağazalarda oturacak yer bulamamaktan, kalabalıktan şikayet ediyor. Ayrıca soyunma kabinlerinin önünde diğer kadınların denediklerini gördüğünde bu durumu çok hoş bulmadığını da herzaman ekliyor.


Kadın Erkek İlişkileri

Ben genelde kısa alışverişler seviyorum, online araştırma yapıp gideceğim mağazaları belirleyip kendilerini çok sıkmamaya çalışıyorum. Ama eğer uzuun uzuun gezmek istiyorsam; bence olması gereken alışverişe çıkarken eşiniz yada sevgiliniz için farklı bir aktivite bulmak olmalıdır. Böylece ikinizde keyifli vakit geçirdikten sonra buluşup bir akşam yemeği yediğinizde eşiniz de siz de çok mutlu olacaksınız bundan eminim.
:))

Kadın Erkek İlişkileri
 • Paylaş
Alışverişte ne alınacağına bağlı olarak bizde durum değişiyor.

Eğer elektronik birşeyler alınacaksa alışverişten keyifli birşey yok bizim için. Ama bir kıyafet, ayakkabı veya market alışverişi söz konusu ise biz oldukça sıkılıyoruz.

Hemen online alışveriş ve sanalmarket tavsiyeleri almaya başlıyorum. Günün
sonuda ya alışverişimi inatla tamamlıyorum ya da moduma göre teslim olup
hafta içi internetten siparişle halletmeye çalışıyorum. Bir çözüm olacak gibi gelecekte. Bebeğimiz olduğunda birlikte alışveriş yapmak çok keyifli bir hal alacak gibi, hiç sıkılmayacağımızı şimdiden tahmin edebiliyorum.
 • Paylaş
İstisnalar var ama erkekler genelde ne istediklerini bilerek gidiyorlar ve kolayca onu bulup alıyorlar. Bizse bütün günümüzü alışveriş merkezinde geçirebiliriz. Bir renk seçimi kararını verirken bile çok zaman harcayabiliyoruz. Ayrıca beğenilen şeylerin denenmesi ve tekrar karar verme süresi var. Çoğu erkek için bu kadar ayrıntı ve harcanan zaman gereksiz. Sanırım o yüzden bizimle gelmeye katlanamıyorlar. :)
 • Paylaş
Çünkü kadınlar çok uzatıyor işi, "dur şu daha mı iyi acaba, bunu mu alsaydık, dur dur bide ona bakayım. " Abi neye ihtiyacın varsa al çık delirtme adamı diyemiyoruz...
 • Paylaş
Bana göre sorunun esas cevabı erkeklerin büyük çoğunluğunun alışverişten anlamıyor olması.
Anlamıyor demekteki kastım kadının fikir istediği bir kıyafet hakkında karar mercinin kendisi olmak istemiyor olması. Bu da erkeklerin büyük bir kısmı kadının kendisine gösterdiği kıyafetin kadında nasıl duracağını göz önüne getiremiyor olmasından kaynaklanıyor.
Erkekdaşlara tavsiyem şunlardır:
 • Kadının hangi amaç için alışverişe ihtiyaç duyduğunu öğrenin.
 • Amaca uygun doğru renkleri belirleyerek sevdiği renklerle karşılaştırın.
 • Kadının huyuna-suyuna ve karakterine uygun stili yansıtacak markalar-ürünler hakkında bilgi edinin.
 • Alışverişe çıkmadan önceki günlerde, önce interneti sonra AVM'leri gezerek beğenebileceği ürünleri not edin. Manga Taksim - 2. Kat beyaz labirent çizgili diz üstü elbise.
 • Bu araştırmanızdan kadına bahsetmeyin. Gerekirse göz ucuyla bir kaç yere baktım deyiverin :).
Her zamankinden çok çok daha neşeli ve kısa süren bu alışveriş gününü başarıyla atlattınız! Şimdi;
Elleriniz torbalarla dolu eve geldiğinizin akşamında şarap iyi bir tercih olacaktır.
Afiyet olsun.
 • Paylaş
Erkek rahat rahat etrafı kesemez ve kadın hadi kocacığım şunu da al bunu da al yok para ver mavi verirsin pembe ister : )
 • Paylaş
Çok seçici oldukları için. Her beğendikleri şeyi denemek istiyorlar. Bu da haliyle bizi sinirlendiriyor.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1416 Görüntülenme11 Takipçi7 Yanıt