Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erken evlenmenin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Erken yaşta evlenen kişiler büyük bir ihtimalle ciddi bir ilişki yaşamamıştır ve ilk ciddi ilişkilerinde kendilerini partnerlerine adamışlardır. Avantaj olarak erken yaşta evlenen kişilerin çocukları arasında nesil farkı yok denecek kadar az olur. Hayat yoldaşları eşlerinden çok çocukları olur. Eğer mutlu bir birliktelik yaşarlarsa da erken yaşta evlenmenin faydalarını çok daha iyi görürler.

Dezavantajı ise erken yaşta evlenenler ilişkileri kısa sürede bitebilir, birbirlerini yeteri kadar tanımıyor olabilirler. Evliliğin ne kadar ciddi bir müessese olduğunu fark edemeyebilirler bunun sonucunda boşanma, bunalım, aldatma, yeni maceralar peşinde koşma hatta şiddete kadar gidebilecek birçok üzücü olay yaşanabilir.

  • Paylaş
Bana göre evlilik sadece bir imzadır. Bu yüzden erken evlilik geç evlilik diye bir şey yok. Bu sizin neyi nasıl yaşadığınızla ilgilidir. Evlenmek demek aradığınız her şeyi bulduğunuz biriyle hayatınızı geçirmektir. O kişiyi bulduğunuz zaman ortada bir dezavantaj zaten yoktur. Ama tam olarak istediğini bulmayıp hem de küçük bir yaşta evlenirseniz büyük ihtimalle pişman olursunuz. Hem sorumluluğu ağır gelir hem de yanlış kişiyle birlikte olmak huzursuzluk verir. O yüzden bir imza atmak için o kadar acele etmeyin derim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1823 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları