Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eşcinsellerin dini inancı var mıdır? Üç semavi dinde eşcinseller lanetlenmiştir. Homoseksüellik ile din çelişiyor mu?

Eşcinsellerin dini inancı var mıdır sorusuna genel olarak her sosyal kitlede olduğu gibi 'dini inancı olanlar ve olmayanlar vardır' diyerek ve diğer soruyu cevaplayarak devam etmek istiyorum.

3 semavi dinde de eşcinsellik varoluş olarak kabul edilmiştir. Yani eşcinsel olma halinin bir 'tercih'le bağdaştırılmadığı ve Yaradan'dan geldiği tüm dini kitaplarda vurgulanır. Şayet hepsinde de 'nefis' kavramı devreye girer. Yani eşcinsel olsan bile 'EŞCİNSELLİĞİ YAŞAMAK', nefsine hakim olmamak ve bu imtihanı zaaflarına yenik düşerek geçememek GÜNAHTIR. Bu başlığı biraz daha açacak olursam eğer Kur-an'ı ortodoks yahudilikte, hristiyanlıkta ve islamda CİNSEL SAPKINLIK olarak görülen her şey EŞCİNSELLİĞE ve LANETE'e bağlanır. Fakat bu lanet ve günah yalnızca 'LİVATA' yani ANAL SEKSE yani ERKEK ERKEĞE ANAL İLİŞKİye bağlanır. Fakat LİVATA heteroseksüel yani KADIN-ERKEK ilişkilerinde uygulanırsa da bir sapkınlık olarak kabul edilir ve cezası ÖLÜMDÜR.Lut Kavmi'yle alakalı satırlarda 'EY GÜZELİM KARILARINIZI BIRAKIP ERKEĞE YÖNELEN SAPKINLAR' benzeri bir ultimatom gelir, bu sapkınlar önce HZ.LUT sonra ise Yaradan tarafından lanetlenirler ve kavim yerle bir edilir ki bu kavmin hikayesi olmasaydı eşcinseller dini açıdan daha başka nasıl taciz edebilirdi merak ettiğim bir konudur zaten.
SADEDE GELİRSEK

*ANAL İLİŞKİnin tüm semavi dinlerdeki cezası ölümdür.Sonrası SONSUZ CEHENNEMDİR.CİNSEL İLİŞKİ KADIN ERKEK ARASINDA 'ZİNA OLMADAN' gerçekleştirilmesi gereken bir görevdir. Zoofiliden -hayvanla ya da çocukla cinsel ilişkiye girmek-ten daha lanetlidir.

Satırları ve içeriği çok kurcalamadan günümüz dünyasında eşcinselliğin ve transeksüelliğin Din çerçevesinde nasıl görüldüğünü ve nasıl yaptırımı olduğunu size şu şekilde açıklamak isterim;

* Günümüzde müslüman afrika ve ortadoğu ülkelerinin hepsinde eşcinsellik ve transeksüellik YASAKTIR ve cezası hala ÖLÜMDÜR. Ve GEREKÇESİ DİNDİR.
* İslam Konferans'ına üye 23 ülkede eşcinsellik idam, hapis, para, kırbaç veya sopa cezası ile cezalandırılır.
* İran, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Nijerya, Pakistan, Sudan, Suudi Arabistan, Yemen, Somali gibi ülkelerde EŞCİNSEL MÜNASEBETin cezası ÖLÜMdür. Fas, Filistin, Katar, Libya, Mısır, Malezya, Suriye gibi ülkelerde ise para cezası, eylemin sonradan tekrar gerçekleştirilmesi durumunda ise hapis cezası akabinde hapiste işkence ve ölümle sonuçlanıyor. -sopayla, kırbaçla döverek ya da hadım ederek cezalandırma ise yalnızca ufak ayrıntılar-

* Bu sayabildiğim ülkelerin hepsinde ve 23ünde de LEZBİYENİZM'İN CİDDİYE ALINMAMA TARZI YAKALANAN HER LEZBİYENİN ŞER'İ HÜKÜMLER ÇERÇEVESİNDE DÜZELTİCİ TECAVÜZE UĞRAMASIdır. * Rusya'da ise 'EŞCİNSEL PROPOGANDA' yapanlar keyfi uygulamalarla para ya da hapis cezasına çarptırılır.

NOT: Dini kitaplarda KADIN EŞCİNSELLİğiyle alakalı tüm söylemlerin ucu açıktır. Yalnızca Eski Ahit'teki hikayelerde ve Mısır coğrafyasında TECAVÜZ ve İDAM yaptırımı vardır. Kur-an da ise buna atıfta bulunan kısım KIYAMET ALAMETLERİnde dir. 'KADINLARIN ERKEKLEŞMESİ; ERKEKLERİN KADINLAŞMASI' başlığını google da aratırsanız istediğiniz cevabı bulabilirsiniz.
NOT: İngilizce argoda 'FAGGOT' yani 'İBNE' olarak kullanılan kelimenin kökeni ORTAÇAĞ AVRUPASI'NDA KATOLİK KİLİSESİ'NİN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ CADI AVI'nda YAKALANIP YAKILAN CADILARIN/KADINLARIN, KISACASI PAGANLARIN ATEŞİNİN ALEVİNİ KUVVETLENDİRMEK AMACIYLA ODUNLARIN ARASINA ATILAN EŞCİNSEL/TRANSEKSÜEL İNSANLARdan gelmektedir.
  • Paylaş
2

Taylan Dağlı, olay bitmiştir dağılalım :)))))))))))))))))

Açıkçası böyle bir soruyu sormak çok saçma ama konuşulması da gerekiyor maalesef. Şimdi eşcinsel kişi, yetişirken kendisine biçilen toplumsal (yani görünen) cinsiyet üzerinden kendisi ile çeliştiğinden yaratana isyan edebilir. Beni niye böyle yarattın diye.. Ama bunu öyle ya da böyle doğallığını kavramış kişi de yine dini inancını yaşayabilir. Eşcinsellerin lanetlenmesi bana kalırsa erkek egemenliğini sarstığı için olabilir gibi geliyor. Hangi din yaratanın yarattığını lanetleyebilir. Bu durum kendisi ile çelişme sebebidir zaten. Hani bu noktadan bakmak bile dinsiz olmaya yeter gibi geliyor bana. Çünkü güvenilir değil. Sonuç olarak din ile çelişir. Çünkü din gücün tekelde olması için vardır. Kendisini ve çevresini kontrol edemeyenlerin, bilgiden korkanların yarattığı bir olgudur, en azından benim nazarımda. Öte yandan insanın inancı kendinedir ve bunun cinsiyetle bir alakası da olmamalıdır, ahlaken.
  • Paylaş
.. Hem feminist hem de ateist bir kadın olarak şahsıma yönelik alakalı/alakasız paylaşılan bu soruya ilişkin düşüncelerim;
.. Hiç kuşkusuz dünyada her türden dini inanışa sahip eşcinsel/bi'seksüel insanlar vardır. Müslüman'ı, Ateist'i, Nüdist'i, Budist'i vs. vs... 3 semavi din anlayışından kasıt YAVUDİLİK, HIRİSTİYANLIK ve İSLAMİYET midir ki islamiyetin en naif dinler arasında yer aldığı söylenir bu söylentiye inanmamakla beraber yinede öyle olduğu varsayımıyla eşcinselliğin lanetlendiği tezini biraz afaki buluyorum. .. Homoseksüellikle dinin çeliştiği noktada "Kadın bedenine hapsolmuş Erkek" veya "Erkek bedenine hapsolmuş Kadın"ı yarattığı düşüncesine inanılan o mitolojik ilahi güç sahiden ilahi ise, eşcinsel toplumlar tarafından lanetteyn edilmesini içine sindirebilir miydi, sindiremezdi. ;)
  • Paylaş
11

Taylan Dağlı, Hasta la villa hem feminiz hem ateyiz olunmavvvzzzz :)))))))

Devrim Deniz Bardakcı, ..diye bağırdı sığ fikirli adam :) ..diğ mi ya diğ mi ya LAİK ya da MÜSLÜMAN olmalı :D

Jawair Chaker's, sığ fikirli oluşundan geçtim harbi sığırsın adamım !!!

Sedef Say, haklısın taylan çünkü her dinde enaz 2 tane feminist tanrı/ça var..Sayın Devrim Deniz çok büyük bir hataya kapılmış hem ateyist hem feminik olarak. double günah.

Devrim Deniz Bardakcı, ..kadın beni direkt olarak ateşe attı yalnız ver odunu :D

Jawair Chaker's, ..yaneee 😀😀😀 yine trend olmuşuz yalnız 😀😀😀

Taylan Dağlı, Sedef hoca siz burda benimi kayırdınız Devrim hocayımı anlamadım beni kayırdıysanız sağ olun :)))))))))))))))))))))

Elif Ucar, Kaere Devrim, Tak fordi du har oplyst mig.. :)

Jawair Chaker's, Elif ne dedi adamım ;)

Taylan Dağlı, bilmem elif hewalım iyi bişey dedi herhal Cavayrım :))))))))

Devrim Deniz Bardakcı, ..det var så lidt sode Elif ;)

Bu nasıl bir soru? .. Bir çok Müslüman eşcinsel tanıyorum. Allah adamı eşcinsel yaratıyorsa bir de inanmasını yasaklar mı? İslam'da eşcinsellik tamam teşvik edilmez ama günah da kabul edilmez. Yenilik anlamına gelen bid'at sözcüğü kullanılmıştır. Tamam birazcık kabahat sayılır ama kesinlikle lanetlenmemiş hatta Allah'ın o kuluna özel bir imtihanı olarak değerlendirilir. Hiçbir cezası da yoktur, zaten suç değil en fazlası dinen kabahat olduğu söylenebilir. Bakmayın günümüz tefsir Müslümanlarına, dininiz tanrınızla sizin aranızdadır, siz hissedip inanıyorsanız hiçkimsenin bu inancı sizin içinizden çıkartmaya çalışmaya hakkı yoktur.

Şahsi kanaatim; güzel Müslümanların hem yurdumuzda hem de yurtdışında azalarak yok olmaya yüz tuttuğu bu dönemde tam biatçı olmayan, çıkarları için kul hakkı yenmesine razı olmayan, insanları Müslüman oldukları için değil insan oldukları için seven, dinin arkasına saklanarak verilen iktidar kavgaları, yolsuzluk ve soygunlara destek vermeyen, şu an (ne derseniz deyin) Müslümanların yarattığı dehşete destek olmayan güzel insanların da din özgürlüğünün olması gerektiğidir. Radikal İslam üniforması paçavra (biliyorum yine batacak çakma Müslümanlara ama paçavra gelmeden önce de bu ülkenin %90'ından fazlası Müslümandı, onların hepsi şimdi cehenneme mi gitti? Var mı böyle bir din? Var mı böyle bir inanç? Böyle bir düşünce içindeyseniz hemen bir gusül abdesti alın ve kırk gün kırk gece durmadan namaz kılarak kendinizi bu kötü düşüncelerinizden arındırmaya bakın, zira ben inanmam ama inandığınız Allah vasıfları nedeniyle içinizdeki kötülükleri de görüyor, diğer çakmaları uyutabilirsiniz ama koskoca Allah'ı asla) için savaş verip eşcinsellere karşı savaş açmak ne bir dine, ne bir adalete, ne bir ahlaka, ne de insanlığa sığar...

Diğer dinleri bilmiyorum ama hastalık ya da seçim olmayan doğal bir üçüncü cinsiyet hatta ikisini birleştirdiği için hetero kardeşlerim bana kızmazsa belki de birinci cinsiyet olan eşcinselliği lanetlediklerine inanmıyorum... Zaten homofoblar eşcinselliğini nefretle saklama eğiliminde olan eşcinsellerdir. Ben heteroyum ve eşcinsel olduğunun belli eden, farkında olan ve cinsiyetine göre yaşayan eşcinsellere her insana verdiğim saygıyı tabii ki veriyorum ama sahtekar homofoblar! Sizi biz hetero dünyamızda istemiyoruz, zaten eşcinsellere savaş açan eşcinseller olduğunuz için sizleri eşcinseller de istemiyor, hiçbir eşcinsele karşı değilim ama sizlere karşıyım. Eşcinselleri siz ibnelerden korumak zorunda bırakıyorsunuz bizleri. Yakın bir gelecekte azalarak bitmeniz umuduyla.

kaynak:
  • Paylaş
Müslümanlığa göre alkol kullanmak ta günah değil mi? Ancak pek çok kişi bu durumu o kadar da sorun edinmiyor ve içki içiyor. Çünkü içki içme sosyal olarak kabul edilebilir bir davranış. Eşcinsellik ise sapıklık kabul ediliyor.
Ben din uzmanı değilim ancak okuduğum bir araştırmada Lut Kavimi ile ilgili anlatılanların farklı yorumları olduğunu ve musevilik dışında hiçbir dinin doğrudan kurallar ile eşcinselliği günah saymadığını okumuştum. Dediğim gibi ben uzman değilim, sadece okuduğumu aktarıyorum.
  • Paylaş
Cevahir bu soruna gülmekten cevap bile yazamıyorum. Gene olaysın :)))) bu soru gene gündem yaratır gibi duruyor :))) sende olmasan bu inploid çekilmez :))) herkes bilimsel takılıyor... Sen çok gerçekçisin seni ayakta zıplayarak alkışlıyorum.. İdolsun büyüksün harbi cevahirsin hatta zümrütü ankasın başımın da tacı olacaksın sevimli yavrucak seni minik sezerciğim :))))) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) ) )
  • Paylaş
9

Ayhan Şimşek, Soruya dair alakasızlıktan eksi puan tarafımdan tam notla verilmiştir size.

Güzin Turhan, ayhan bunu sana hiç yakıştıramadım alacağın olsun :(((

Ayhan Şimşek, Arkadaşınız Cevahire sorabileceğiniz veya inploid.com/cevahircakir/questions/?ref=... bu linkten de görebileceğiniz gibi Cevahir bu soruyu gizli sormuş (din üzerine can almanın basite alındığı topraklarda bunu anlayabiliyorum) kaldı ki siz şu yorumunuzda bunu ifşa etmiş bulunuyorsunuz.
Bunun bana değil bir ihtimal de olsa pek tez canlı hareketlerinizden ötürü çekinceleri olan arkadaşınıza zararı var.
Tam puan eksi vermemin bir diğer nedeni de buydu.
Saygılar.

Güzin Turhan, cevahir canım kızmadın dimi bana kızarsan inploidden temelli çıkcam :(((

Jawair Chaker's, Kızmadımda sorumu ciddiye almayışını garipsedim ben soruyu gizlimi sormuşum farketmedim herkese açık olabilir ;)

Güzin Turhan, seni nasıl ciddiye almam kanka aşkolsun :))) sen mevlanasın ya herkese açık olduğunun farkındayım :)))

Güzin Turhan, sen benim mevlanamsan bende senin şemsin olayım beni affet :))))))))))))))))))

Jawair Chaker's, Mevlana'ya bi Şems lazım o Şems de bana lazım Çayanowski ;)

Güzin Turhan, cevom benim yaaaaaaaa minik kurbağa seni :)))))))

Spesifik bi soru bu sorunun bende cevabı yok bilgim dahilinde değil karışık ;)
  • Paylaş
3

Devrim Deniz Bardakcı, ..bilgi değil de ilginiz dışı olmasın ;)

Taylan Dağlı, Çok fazla ilgilenmiyorum :))))

Ayhan Şimşek, Konuya tam katkısız, amaçsız yanıttan, laf ebeliğinden ötürü eksi puan benden.

Kendi dinim İslam için konuşuyorum elbette çelişiyor günahta ama basit olarak bakarsanız imanın ve İslamın şartları arasında eşcinsel olmamak bulunmuyor. Kişi bunun günah olduğunu ve Kur'anda geçen bununla ilgili ayetleri reddetmediği sürece bir sıkıntı olmadığını düşünüyorum. Sanki diğer müslümanlar hiç günaha girmiyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

479 Görüntülenme13 Takipçi9 Yanıt