Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eşcinsellik doğuştan da olabiliyor çevrenin etkisiyle de. Ama bu durum iradeyle değiştirilebilecek bir durummuş. Toplum homoseksüellere hiç iyi bakmıyor. Bana da homo durumu çok tiksindirici geliyor düşününce. Eşcinsellere nasıl bakmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Kişinin doğasında varsa vardır,yoksa yoktur,çevresel etkenlerle oluşmaz,iradeyle değiştirilmez.Toplum evet bu insanlara karşı önyargılı hatta yargılı,bana da bu durum tiksindirici geliyor,yani başkalarının hayatı,cinsel tercihi,kiminle öpüşüp kiminle seviştiği bunlardan kime ne,ya da çok mu önemli?Bence insanların dört duvar arasında ne yaptığından daha önemli olan hayata karşı duruşlarıdır.Ben tam tersi bunu açık yüreklilikle,cesaretle yaşayan, varlığından utanmayan bu insanlara saygı duyuyorum.
  • Paylaş

Eşcinselliğin çevrenin etkisiyle oluşumu şu şekilde oluyor:

Çocukluğunda bir homoseksüel tarafından cinsel istismara maruz kalmış çocuk ileride homoseksüel bir eğilim gösterebiliyor.

Ayrıca 4-6 yaş çocuğun cinsiyet ayırımı yaptığı dönemde çocuğa kendi cinsine ait olmayan semboller haricinde şeyleri sürekli yapmasına izin verirseniz mesela erkek çocuğunun etek giymesi, saç uzatması, kızlarla evcilik oynaması gibi çocuk bir dönem sonra karşı cinsiyeti de kendinden görmeye başlayabilir. Bunun sonucu olarak ileride homoseksüel eğilim sergileyebilir.

Ki bu iki koşul da ihtimaldir. Olmayadabilir, oladabilir.

Sizden tek ricam bilinçli ebeveynler olarak bu konuya çocuklarınızı yetiştirirken gereken hassasiyeti göstermeniz.

Eğer çocuğunuzun sizin arındırdığınız çevresel faktörlerin dışında hormonal olarak eşcinsel olduğuna inanıyorsanız lütfen ona karşı daha duyarlı yaklaşın. Çünkü tamamen kimsenin elinde olmayan bir durumdur. Hormonal destek almasına yardımcı olabilirsiniz. Aldığı destek de işe yaramazsa durumu kabullenip ona siz destek olunuz.

  • Paylaş
Teşşekkürler düşüncelerim şekillendi
  • Paylaş

eşcinsellikile homoseksüel sanırım aynı şeyler değil. eşcinsellik biseksüellikle aynı şey galiba aslında araştırıp yazmak istedim ama bibakayım dedim ilk bildiğimi sandığım şey doğru mu diye.

 

doğuştan erkek ve kadın cinsel organlarına sahip olan az yada çok birisini geliştiren yada seçen insanlar eş cinsel oluyor. yani eş cinsel olmak için aslında her iki cinsek organada sahip olmak gerekli.. ama homoseksüel olmak sadece tercih meselesi ve aynı cinsten bireylerin ilişkisinin sınıflandırılması.

 

olaya böyle bakınca eşcinsel insanların tercihlerini anlayışla karşılayıp görüntüsü ne olursa olsun seçtiği baskın cins gibi davranmasına saygı duymak gerekiyor. ama homoseksüelliğe saygı duymakta kendimi zorlamam lazım. ancak anlayış gösterebilirim... @sevgiseli güzel bilgiler vermiş sağolsun.

  • Paylaş
1

Sevgiseli, Doğuştan kadın ve erkek cinsel organlarıyla doğan çift cinsiyetli olan kişilere Hermafrodit deniyor. Eşcinsellikle homoseksüel aynı şey. Birisi Türkçe bulunan karşılığı diğeri çevirimi.
Rica ederim...

Bakmazsan, görmezsin.. Tiskinecek kadar dikkat etme yeterli.
  • Paylaş
Niye bu konular açılınca kızmaya başlayanlar çok öfkelenir ve olaya daha sakin yaklaşmaz. yada savunanlar niye özgürlüklere karşı olmak yanlıştır die olaya bakar. bide insana fazlasıyla özgürlük yükleme hevesi var. dünyada bütün ırkların ölmesi yanlızca kendi ırkının yaşaması gerektiğini düşünen ve çalışanlar var meselaa. düşünceleri kendileni ilgilendirir deyip saygımı duymalıyız yani. terör olayları hep bazı gurupların fikirleri, tercihleri üzerinden oratya çıkıyor. yada adamın tercihi fazlaca alkol fikirleri kaba kadını köle gibi görüyor ve açık yüreklilikle sölüyor. yahu 4 duvar arasında kadında razı ne hakla mı karışıcaz.  insan toplum içinde yaşar. toplumları ayakta tutan kurallar vardır. ahlak kuralları gibi. eşcinsellik yanlış ve rahatsız edicidir. ama eşcinsel olanları yargılamak yerine daha sakin bir şekilde olaya yaklaşılmalı ve problemin çözümü konuşulmalıdır die düşünüyorum.
  • Paylaş