Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eşcinsellik psikolojik bir sorun mu yoksa fizyolojik(hormonsal) bir sorun mu?

Soru yanlış.

Eşcinsellik bir sorun değildir. Tercih de değildir. Psikolojik bir rahatsızlık da değildir. Genetiktir. Nasıl heteroseksüel olmak bir sorun/tercih/rahatsızlık değilse eşcinsellik de aynı şekilde normaldir.
  • Paylaş
Eşcinselliğe bir sorun olarak yaklaşmamını öneririm..
  • Paylaş
Hissediş meselesidir.Sen karşı cinsinden hoşlanırsın, bir başkası her iki cinsten , daha bir başkası da kendi cinsinden hoşlanır.Kimse doğmadan önce cinsel, dinsel veya etnik kimliğini belirleme şansına sahip değil. Bunu söylemek bana düşmez ama bir sorun ya da rahatsızlık olarak görmen doğru değil. Farklılar ve senden benden farklı hissediyorlar aynı şekilde sende onlardan farklı hissediyorsun.
  • Paylaş
Hormonlarla ilgilidir. Psikolojiyle ilgili olarak özenti ve merak eşcinsle ilişkilere neden olabilir ancak genel anlamda hormonlardan kaynaklanır.
  • Paylaş
Heteroseksuel bir duzende yasadigimiz icin 'sorun' oldugunu dusunebildigimiz escinsellik; kisinin kendi yoneliminin kendi cinsi oldugunun farkinda olma halidir ve dusunulenin aksine bir 'çözüm' bir 'yanit'tir.
  • Paylaş
Elbetteki bu yönde psikolojik sendromlar var fakat hormonsal da olabilir.. Her iki durum da mevcut olabilir.sonuç olarak normal dışı bir sağlık problemidir, hormonsal olarak bakarsak sağlıklı düşünebilen bir bireydir elbette çünkü sadece fizyolojiktir, fakat psikolojik bakarsak sendromun ilerde daha da farklı sendromlara dönüşmeden tedavi edilmesi gerekir. .
  • Paylaş