Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eşimle çocuk istiyoruz ama cinsel ilişki sonrası spermler vajinadan tekrar geri çıkıyor, bunun için ne yapmamız gerekiyor?

Soruyu "cinsel ilişki sonrası... " diye değiştirmek gerekli çünkü ereksiyon cinsel ilişkide çok başka bir tıbbi terim.

Kadının vücudu çocuk doğurmaya kodlu olsa da, özünde en kaliteli spermi yumurtayla buluşturmak için aslında tek sperm kalana kadar geri kalan on milyonlarca spermi öldürmeye programlı. Bu nedenle cinsel ilişki sonrası önemli bir miktar spermin tekrar dışarı çıkması çok doğal. Sadece sizin ilişkinize mahsus bir durum değil yani. 40-80 milyon spermden bir tanesi döllenme için yeterli. Yapılan araştırmalarda döllenme için erkeğin 6-7 cm kadının içinde olması yeterli, nadiren olsa da dışarı boşalmalarda da hamilelik olabiliyor. Bir kadın doğum uzmanı daha faydalı bilgiler verecektir umarım.
  • Paylaş
4

Hakan Köse, Soruyu düzenledim bahsettiğin şekilde.

Hakan, Mübarek 1 mayısta bile çalışıyonuz. :-):-) teşekkürler.

Hakan Köse, Polis bugün bayram diye her işçinin evinden ofisine kadar kordon yapmış rahat rahat gitsinler diye, mecburen çalışıyoruz :)

Hakan, Öyleymiş yaw iyi zamanda kaçmışım İstanbul dan

Kalçanızın altına yastık koyarak cinsel ilişkiye girmeyi deneyin. Boşalma sonrası partneriniz geri çekilmesin bir süre o şekilde durun. Bacakları kaldırarak bir süre sırt üstü yatmanın da faydalı olduğunu söylüyor hanımlar genel olarak. Yine de bu yöntemlerin hiçbirinin tıbben ispatlanmadığını unutmayın =). Bir de zaten döllenme için bir tanesi bile yeterli dışarı çıkmasının çok da önemi yok.
Ayrıca spermin rahimde neredeyse 3 gün kadar yaşayabildiğini de unutmayın. Bu arada çocuk için her gün ilişkiye girmek spermlerin kalitesini arttırdığından oldukça önemlidir.
  • Paylaş
Sperm geri çıkışına engel olmak için ilişkide boşalma sonrası penisin hemen geri çekilmemesi ve kadının pozisyon olarak kalça kısmının başa göre daha yukarıda kalacak şekilde olması ve hemen ayağa kalkmaması gerekir. Buna rağmen sorun devam ederse bir kadın doğumcuyla görüşülmesi faydalı olacaktır. Çünkü rahimin pozisyonu değişiklik gösterebilir. Rahimin pozisyonunun belirlenmesi ile en doğru ilişki pozisyonun hangisi olacağına karar verilebilir.
  • Paylaş
Ayaklar havada... Bisiklet çevirme vaziyeti... esnasında değil sonrasında tabi...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

965 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt