Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eski dosyaları kurtaran veya geri dönüştüren programların işlevsiz kalacağı ve hard diski tamamen sıfırlayan başarılı bir Hard Disk formatlama programı arıyorum. Ne önerirsiniz?

Seagate'in Disk programları işini görecektir. Yalnız gerçek anlamda tam format çok yavaş atılır. Çünkü harddisk üzerindeki bütün 1 bitler 0 yapılır. Normalde tam formatın geri kurtarmayı işlevsiz kılacağı düşünülür. Fakat aslında format işlevi sadece fat tablosunu siler. (Yani bir kitabın içinde ne olduğunu gösteren index sayfaları gibi) Fakat içindeki bilgiler durur ama hangi bilginin nerede olduğunu bilemezsiniz. Veri kurtarma programları bu bilgileri tek tek tarayarak tekrar indexler. Quick Format ile Format arasındaki farksa Quick Format sadece fat tablosunu siler, Format ise Fat tablosunu siler ekstra olarak birde scandisk (disk arızaları için yüzey taraması) yapar. İyi Çalışmalar.
  • Paylaş
ccleaner.com 'daki programın araçlar kısmında sürücü temizleyici var o bu işi görüyor ve ücretsiz...
  • Paylaş
bence kalkışma hdd yi yakarsın
  • Paylaş
killdisk programı yapıyor. ama hard diskin kendi programını kullanmanı öneririm. genelde dos modunda çalışırlar, bir disketten, usb den yada cd den açman gerekiyor. low level format atacaksın.
  • Paylaş
Fdisk  at bir şey kalmaz hdd tertemiz olur.
  • Paylaş

Bir daha bulunamasın diyorsan ve dosyayı henüz silmemişsen Ashampoo WinOptimizer (ücretli) dosya yakma bölümü var... Dosya boyutuna göre uzun sürer. 

birde yıllar önce deneme amaçlı  kullandığım evidence eliminator vardı... CIA bile bunu kullanıyormuş diye reklamını yapıyorlardı nette :)

evidence-eliminator.com/


  • Paylaş
Bir veriyi tamamen yok etmenin tek yolu, silinen dosya sistemi (fat,fat16,fat32,ntfs windows için olanlar) üzerine tekrardan harddisk boyutu kadar dosya yükleyip silmektir. Mevcut dosyaları silmenin tek yolu aynı fiziksel addresse veri yazmaktır. Bunun dısındaki yazılımların tam olarak başarı sağlaması neredeyse imkansızdır. 
  • Paylaş
Bence en iyisi format atmak :) kusursuz çözüm
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1208 Görüntülenme10 Takipçi8 Yanıt