Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eski Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ'un, 1 Mart 2003’teki tezkerenin reddedilmesiyle PKK’yı bitirme şansının kaybedildiğini iddia etmesi size neler düşündürüyor.

el altından onlarda chp ye çakıyorlar.  bakın chp nin tavrı neymiş  1 mart 2003 te. meclis tutanaklarından alıntı.

  • Paylaş
1

Sevda, Halkımız; araştırmayıp,bilgilenmeyip, zıt fikirleri dinlemeyip sadece önüne konanla yetinirse erk sahipleri de istediği gibi at koşturmaya devam ederler.

Bence burada politik sallamış, tezkerede ki, 25 maddeyi benden daha iyi bildiğide muhakkak, kim nederse desiz, tsk istemedi teskerenin geçmedi, şahsen bende istemeyenlerdenim, kaldı ki tğrkiye ve abd arasında 100 yıldır gizli bir savaş vardır. 1990 da körfez harekatında da abd ye destek amacıyla türkiye ırakka girecekti, dönemin genelkurmay başkanı karşı çıktı ve istifa etti, savaşa girecek komutan bulabilirsen girersin dedi. Ve öylede oldu olay kapandı. 1800 lerden beri o bölge tamamen karışık ve sorunlu tsk hiç bir zaman abd için 1 er, i dahi feda etmez.
  • Paylaş
1

Damla Özen, Doğru söylüyor fakat bu gerçeği o gün sadece hükümet partisi görüyordu.

Alâkası yok. PKK olur, başka bir şey olur, bitirmek isteyen ilk önce bunu kafasına koyar ve uygular. Türkiye, birçok şeyi bitirmeyi yani çözüme kavuşturmayı, tamamlamayı kafasına koyan bir ülke olmuyor genelde. Bu sadece siyasi ve askeri alanlarda değil, diğer alanlarda da sözkonusu. İşler uzuyor, zamana yayılıyor, olması gerekenden pahalıya mal oluyor, halk mağdur oluyor.
  • Paylaş
Asker kendi açısından bakıyor olaya.Evet tezkere kabul edilseydi ABD bize yardım edecekti ve pkk biterdi fakat bir şartla:Irak bataklığına bizi ön saflarda koyup kendi çekilecekti..Zaten ta o yıllardan ABD nin ana jandarma ülkesi olacaktık da neyseki olmadık..Çünkü teraziye katarsak olayları,PKK nin bitmesini hepimiz istesek de Iraka girmemek daha mantıklıydı.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1179 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt