Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eski Genelkurmay Başkanımız Sayın İlker BAŞBUĞ'un tutuklanması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Türkiye Cumhuriyeti'nde Genel Kurmay Başkanı olarak görev yapmış bir kişinin, terör örgütü kurmak ve yönetmek suçundan yargılanması, kendisinin de ifadesinde belirttiği gibi trajikomik bir olaydan ibarettir.

Dünyada sayılı güç olarak görülen Türk ordusunun en üst komutanı olarak görev yapmış birisi, bırakın Türkiye'yi, dünyaya bile kafa tutabilecek güce sahipken terör örgütü kurmak ve yönetmek suçundan tutuklanıyor. İşin içler acısı olan konumu da bu zaten. Abdullah Öcalan ile aynı suçu paylaştığı iddia edilmesi... Bu, gerçekten de tarihe not düşülecek bir konudur!

Bağımsız olarak bildiğimiz hukukun, günümüzde siyasi emellerle yola devam edildiğinin kanıtlarından bir tanesi olarak bu olay da tarihteki yerini alacaktır. Biraz empati ile olayın aslında ne kadar da saçma olduğunu anlamamız zaten mümkündür. İlker Başbuğ terör örgütü başı ise dönemindeki tüm askerleri de terörist olarak kabul edebiliriz o halde...

Güzelim ülkemin hiç derdi tasası kalmadı, nelerle uğraşıyor...
 • Paylaş

Bugün ülkemizde en büyük örgüt AKP’dir!

Terörle Mücadele Yasası’ndaki tanımıyla en büyük terör örgütü yine AKP’dir,çünkü ABD-AB-İsrail gibi dış güçlerle işbirliği yaparak anayasal düzeni yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmaya çalışmaktadır ve bu eylemler suçtur!  Ama AKP’ye de operasyon yok, arama yok, gözaltı yok, soruşturma yok…  

Neden mi? Çünkü Terörle Mücadele Yasası’na göre devletimizi cebir ve şiddet kullanarak yıkmaya çalışmak suç, cebir ve şiddet kullanmadan yıkmaya çalışmak suç değil de ondan!

Kim yaptı bunu? Yine AKP, evet AKP, yasaları değiştirdi, fiili siyasi uygulamalar ve yasaları değiştirerek Cumhuriyet’in temel değerlerini yok etmek suçunu suç olmaktan çıkardı. Bugün Vatan’a İhanet de suç değil ülkemizde, evet suç değil!  

Kim yaptı bunu? Yine AKP ve onun öncesi Özal…

Atatürk döneminde çıkarılmış olan Hıyanet-i Vataniyye Kanunu’nu yürürlükten kaldırdılar ve vatana ihaneti suç olmaktan çıkardılar. Anayasa diyormuş ki, Cumhurbaşkanları sadece Vatana İhanet Suçu’ndan yargılanabilir! Sevsinler bunu diyenleri, kanunu yok ki suç olsun, suçlu olsun! 

Ellerine mercek alıp örgüt arayan savcılara sesleniyorum!

O savcılara sahte verilerle destek olan polislere sesleniyorum!

Gözlerine gözlük takıp örgüt arayan Yargıtay Başsavcısı’na sesleniyorum!

Örgüt arıyorsanız eğer, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmaya, anayasal düzeni değiştirmeye, milletimizin birlik ve beraberliği bozmaya, milletimizi Türk-Kürt diye, Alevi-Sünni diye Yahudi siyasetiyle ayrıştırmaya ve çatıştırmaya çalışan bir örgüt arıyorsanız, aradığınız örgüt AKP’dir!

Açın bakın anayasaya, başlangıç hükümlerine bir bakın: Hiç bir yönetim Türk milli menfaatleri yok sayan karar alamaz ve uygulama yapamaz! 

AKP yapıyor işte;
 Kıbrıs’ı Rumlara veriyor, Kerkük’ü Barzani’ye, suç değil mi bunlar! AKP yapıyor işte; bankaların %70’i yabancının, borsa ve sigorta şirketlerinin %70’i yabancının, vatanın sahip olduğu ve milletinin malı olan yer altı ve yer üstü ekonomik kaynakları göz göre göre yabancılara veriyor, daha ne yapsın, suç değil mi bunlar!Kaynakları yönetilemeyen bir toprak vatan olur mu hiç!
 

Düşmanla işbirliği hukuk dilinde ne demekse eğer, AKP bu işbirliğini açık açık yapıyor, ama AKP’ye hiç operasyon yok!  

Neden yok? Barış zamanı düşman olmazmış efendim, çünkü Türk Ceza Kanunu yapmışlar ve düşman sadece savaş zamanı olurmuş!” 

Barışta Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına ve bekasına tehdit olan unsurlar nedir, düşman değil midir? AKP son dokuz yıldır yaptığı uygulama ve aldığı kararlarla bizi, varlığımızı, bekamızı ve çocuklarımızın geleceğini tehlikeye atmamış mıdır? Düşmanı siz nerede arıyorsunuz?

Bırakın bu dalga dalga operasyon ayaklarını, milleti kandırmayın, asıl operasyon yapılması gereken yer AKP’dir, AKP’nin desteklediği PKK’dır ve her ikisine de destek olan ABD-AB-İsrail’dir, başkaları değil!...

 • Paylaş
4

Bahadır Avcı, Bişeyi de fetullaha bağlamasanız be kardeşim, ah be kardeşim..

Solsoledo, Bu ülkede herşey ona bağlanıyorsa biz ne yapalım... Bağlayan biz değiliz ki! O nun tayfası...

Bahadır Avcı, Herif Türkiye'de bile değil, gelmiş 70 küsür yaşına, evet var sakat işleri. Ancak illuminati manyakları gibi "herşeyin sebebi Horusun gözüdür!" çılgınlığında davranmaya da gerek yok. Bu adam mikroptu, kanserdi, temizleniyor! Allahaşkına medyanın pompaladığı şekilde değil de, "Aha bak la askerimize naabıo la bu hükümet!" haberlerini takmayarak kendiniz bir araştırın adamı internetten ordan burdan. Sonra konuşalım.

Solsoledo, Mesele sadece Başbuğ değil, mesele Ergenekon, Balyoz, Andıç derken bütün gazeteci, asker, yazar tayfasının henüz iddianame bile yokken içeri alınması ve bu demokratikleşme olarak sunulurken; Deniz Feneri davasında herkese ya beraat ya da takipsizlik kararları verilmesi, hatta söz konusu davanın davanın üzerine gitmeye başlayan savcılardan alınmasıdır. Gazeteci, yazar, askerle demokratikleşme oluyor da, neden Deniz Feneri ya da Fethullah tarafında bir demokratikleşme olmuyor bu ilginçtir. Bütün bu muhalifler ne tesadüftür ki hepsi de aynı örgüte üye; peki hepsi de mi yahudi, mason, sabetayist vs.

Kanunlar herkese için eşit uygulanmalıdır.Türkiye Cumhuriyeti'nin en tepesinde ki ve en aşağıdaki bilmelidir ki kötü bir şey yaptığımda yargılanabilirim ve cezalandırılabilirim. Bu bilinçte olmalıydılar ,olmalıydık.Önceden şeriat yanlısı diye tutuklanıp yargılamadan infaz ediliyorlardı şimdi ise hükümetin tersi düşünen insanlar infaz ediliyorlar.Bu çok acıdır. En acısıda insanların aylarca hatta yıllarca tutuklu bir şekilde deliller olmadan yargılanması. Bu son olayda da Sayın Başbuğ'un tutuklanmasına insanların sevinmesine bir anlam veremedim.Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti'nin Genelkurmay Başkanlığını yapmış kişidir. Bir suç işlediyse elbetteki kanunlar uygulanması gerekir.Lakin daha isnat edilen suçlar ispat edilmemiştir. İspat edilene kadarda suçsuzdur. Hiçkimsenin, hiçbir hükümetin ve hiçbir düşüncenin etkisinde olmayan,insan haklarına saygılı tarafsız ,adil bir yargı tek temennim.
 • Paylaş
PKK yandaşları TBMM'de örgüt propagandası yaparken, onlarla savaşanların örgüt yöneticisi olarak tutuklanmaları manidar
 • Paylaş
Ülkenin savunulması için en yüksek mertebede görev yapmış kişinin örgüt kurma suçundan yargılanması çok büyük acı.
 • Paylaş
15

Bahadır Avcı, Daha acısını söyleyeyim; peygamber ocağı dediğimiz, ismini andığımızda bütün milli ve manevi duygularımızın kabardığı, Türk bayrağı ve Türk milletinin en şerefli kurumunun başındaki bazı adamlar masondur, sabetayisttir. Biz şu anda pirincin taşını ayıklıyoruz.

Cem Deyupoğulları, Örgüt kurmak?? Hani nerde??

Sevda, Biz derken? Siz kimsiniz AvcI? Masonlardan başkası masonu tanımazken siz nasıl böyle kesin konuşuyorsunuz?

Bahadır Avcı, Biz; "Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti".
Masonlardan masonluğunu açıkça söylemiş kimseler var resmen tanışmak gerekmiyor, güneri civaoğlu, süleyman demirel, vitali hakko bunlardan birkaçı. Küçük bir araştırmayla siz de tanışabilirsiniz kimler var aralarında kimler yok. Adamlar kendi ağızlarıyla söylüyor zaten, saklamıyorlar.

Cem Deyupoğulları, Şİmdi mesele masonluk yani öyle mi? Madem öyle neden silahlı terör örgütü kurmaktan yargılanıyor bu vatansdaş? Zira 700 bin kişilik ordunun başındayken silahlı terör örgütü kurmayı düşünmek biraz aptalca değil mi? ya da silahlı terör örgütü kuranları toplamayı düşünen hükümet ,neden 2 sene önce PKK nin ayağına hakimleri yolladı? Sizce amaç neydi? Masonluktan bahsediyorsunuz
peki Süleyman Demirel neden halen siyasi söz sahibi bu ülkede? Sizce RTE de mason değil mi?

Sevda, Siz benim ne demek istediğimi gayet iyi anladınız AvcI laf ebeliği yapmayın.

Bahadır Avcı, Sizin "Silahlı Terör Örgütü" algınız pkkdan mı ibaret? Jitem veya çekiç güç neydi? Devlet (veya devletler) destekli, bizzat ordu mensuplarından kurulu, yasal görünen ama terör estiren oluşumlar değil miydi, terör örgütü olarak nitelendirilmedi mi? Hadi onları da geçtim, '80 de darbe yapan çapulcu Evren, terörist gibi davranıp, vatanı temizliyoruz kurtarıyoruz adı altında anarşistler gibi davranıp sağ-sol her kesimden masumun canına kıymadı mı? Bizzat kendisi terör estirmedi mi? Bunları da mı okumadınız, duymadınız? Terör örgütü kavramınızı güncelleyin.

Sevda, Çok komiksiniz:) Harika çarpıtıyorsunuz konuyu:)

Cem Deyupoğulları, Sayın Avcl , bunun ilker başbuğun terör ördüğü kurduğunu garantiler mi? Allah aşkına medya esiri olmayın..biraz daha objektif olun.

Bahadır Avcı, Sayın Cem, tv ve yazılı medya'ya asla inanmam. Gazete okumam, tv haberi dinlemem. Bunların hepsi yanlı ve çarpıtılmış, ipi kimin elindeyse onun isteği doğrultusunda olayları servis yapan, propaganda mantığına göre milleti şişiren işe yaramaz kanserleşmiş bir sektörün hasta ürünüdür. İnternet bu iş için çok daha güvenilir ve çok daha tarafsız. TV'lerde bize dayatılan şeylerle gerçek hayatta olanların alakası olmuyor. Bahsettiğimiz eski komutanın ağlama duvarlarında resimleri çıkıyor, sahtedir o değildir komplodur diyorum, ama çıkıp da yalanlamıyor. Bu rezilliktir, iftiradır, bulacaz müsabbiplerini demiyor. Demek ki gerçekten oraya gidiyor ve dua ediyor. Ehh, o saatten sonra, kendisini aklamayan adamı ben neden savunayım?

Cem Deyupoğulları, Ya sayın arkadaşım. Bunun tutuklanma sebebiyle ne alakası var? yahudi de olaiblir ateist de olabilir! Şayet bu sebepten dolayı da tutuklanmıisa ,sence faşist bir ülke olmuş olmuyor muyuz? bahsettiğiniz fotograflar yıllardır vardı..700 bin kişilik ordunun başınsdaki adam silahlı terör orgutu kurmaktan yargılanıyor sizce mantıklı mı?neden emekliliği beklendi o halde? böyle bir adam sizce adalaeten kaçar mı ki tutuklu yargılanıyor? hizbullah bile serbest kaldı be bu adama bu yapılır mııııı??????????????????

Bahadır Avcı, :) Çanakkale zaferini kazanan er ve komutanların o zamanlar aynı safta sabah namazını kıldıkları günlerden, "Yahudi" bir adamı 100 yıl sonra aynı Müslüman - Türk ordusunun başına getirmeyi nasıl hazmedebildik, nasıl izin verdik ve nasıl normal kabul edebiliyoruz? sorusunu cevaplarsak, sizin sorduğunuz tüm sorular da cevabını bulacaktır.

Cem Deyupoğulları, Ya arkadaşım ,söylediklerinin hepsi doğru olsa da şu an ilker başbuğun tutuklanma sebebi sayılır mı??? Lütfen buna cevap verin. Çünkü komplolarla, başka sebeplerle kılıf uydurmak, haksızlıktır!

Bahadır Avcı, Komplo mu değil mi bilemeyiz, adalete güvenimiz olmadığı için adli yargı sonunda çıkacak sonucun doğruluğundan da şüpheliyiz, velhasıl biz aslında kimin gerçekte ne olduğunu, kime çalıştığını, neye hizmet ettiğini asla öğrenemeyiz.

Cem Deyupoğulları, Sonucu sana ben söyleyeyim.. yıllarca tutuklu kalacaklar..tıpkı ergenekonda olduğu gibi yıllarda sözde terör örgütünün başkanını bile bulamadılar ama tutuklayacaklar...yıllar geçtikten sonra da ferhan ensoyun filmi gibi ' pardon' söyleyecekler..neden mi? aslında ortadoğuda olşan dalgalardan anlamalısın....abd natonun desteğiyle buralara yerleşip enerjiyi sonuna kadar gaspedinceye kadar bu böyle..bunun da en böyyük destekçisi de aha şu nam-ı diğer RTE yani Tayyip...Abd ortadoğuya tam girene kadar AKp iktidar, Tayyip başbakan, erkegekn canlı, ordunun ileri gelenleri tutuklu vs vbs vs olacak..yani herşey istenilen planda vatanını seven herkes de hapiste kalacak..ta ki iyi bir jandarma olup amerika ve dğer ülkelerin sağlam hizmetkarlığını yapana dek..

Bunların hepsi düzmece,bakalım başımıza daha neler gelecek..
 • Paylaş
7

Bahadır Avcı, Hakkında hiçbirşey bilmediğiniz, sadece "Türk Askeri" sıfatını taşıdığı için saygı duyduğunuz birisini bu kadar sahiplenmeyiniz! Sizin saygı duyduğunuz ve şerefli olan o makamdır, Genelkurmaylıktır, Subaylıktır, Erliktir, Türk Askerliğidir. Ama her yerde olduğu gibi burada da şerefsizler vardır. Başımıza gelebilecek en iyi şeylerden birisidir bu adamların kanser hücresi gibi artık temizlenmesi. Müsterih olun.

Sevda, Siz şahsen mi tanıyorsunuz Başbuğ Paşa'yı Avcı? Siz nereden eminsiniz bu kadar suçlu olduğuna? Yoksa iddia ettiğiniz o terör örgütünü kurduğunda yanında mıydınız?

Bahadır Avcı, Sizler neden hep perdede oynanan oyunu izliyor ve sonra da, oyuna göre tüm düşüncenizi ve hayatınızı şekillendiriyorsunuz? Ben şahsen tanır mıyım paşayı? Yok. Siz tanır mısınız peki? O da Yok. Ama ben vatanperver görünüp, ağzından din bayrak iman kuran düşmeyen ama vatanın altını oyan şerefsizleri, yine atatürkçü ve demokrat görünüp, meydanlarda türk bayrağı sallarken, milletin zihnini oyan ve kültürüne, dinine, örfüne söven aynı şerefsizleri çok iyi tanıyorum. Siz de sahnelenen oyundaki oyuncunun büründüğü karakterle ilgilenmek yerine, oyunu oynatan ve yöneten adamları görünüz biraz da, sonra belki anlaşabiliriz.

Resul Genç, nevi şahsına münhasır adam...

Sevda, Beni tanıyor musunuz Avcı? Ben tanıştığımızı sanmıyorum. Tanışmadığımıza göre benim hakkımda böyle saçma sapan yorumlar yapma hakkını nereden alıyorsunuz?

Bahadır Avcı, Sueno, şahsınıza ait herhangi bir hakaret veya ithamda bulunmadım. Yazdığımı iyi okuyunuz.

Sevda, Ben iyi okuyorum, siz de yazmadan önce süzgeçden geçirirseniz yazdıklarınızı sevinirim.

Siyasi ve maddi çıkarları için Türk Ordusu'nu ve İlker Başbuğ gibi neferlerini harcamaya çalışanlar,utanmadan arkalarından konuşan densizler haddinizi bilin,keser döner sap döner gün gelir hesap döner,sakın unutmayın Tayyip'te gider Fetullah'ta gider Türk Ordu'su bakidir.
 • Paylaş
BDP çıkıp açık bir şekilde terörü desteklediğini dile getiriyor tık yok ama ordunun başında görev yapmış bir isim irtica ile mücade diye uyduruktan bir plandan sorumlu tutulup içeri atılıyor bunlara dokunan yanar, ülkeye dokun böl sat sorun yok...
 • Paylaş
  Şu an Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kara sayfalarından birini yaşıyoruz. İleri demokrasi adı altında mevcut erke kim tehlike oluşturuyorsa üften püften bir bahaneyle doğru Silivri'ye deniyor. Suçunu bilmeyen insanlar aylarca yıllarca bekliyor, bakalım bize ne çamur atılacak diye. Sonra da densiz insanlar çamur atıp, attıkları çamura kendileri de inanıyorlar.
 
   Bu yetmezmiş gibi bebek katillerinin meclisteki maşaları çıkıp dünyanın en şerefli ordusunun mensuplarına dil uzatıyorlar. Sadece sözle cevap veriliyor kendilerine. 

   Paşalar, aydınlar derken sıra geldi ana muhalefet liderine. Neymiş efendim; bilmem nerede bilmem ne demiş. Ana muhalefet liderine, şerefli ordumun paşasına gelene kadar mecliste her gün devlete, millete, orduya dil uzatan bebek katilinin maşalarını neden almıyor bu işini bilen savcılar? Neden kaldırılmıyor onların dokunulmazlıkları? Neden kimse talep bile etmiyor onların dokunulur olmasını? Onları geçtim yine o bebek katillerini temsil eden ağzından çıkanı kulağı duymayan bir belediye başkanıyla bile neden baş edemiyorlar? 

   Hadi bunları da geçtim rejim karşıtı insanlar neden tepemizde? Neden cumhuriyet karşıtı her sözü söyleyen alkışlanıyor da kimse onlara ne diyorsun demiyor? Pkk kampı yolundaki kaçakçıları, asker terörist sanıp vurdu diye yargılanacakken, devletimin kaymakamına saldıranlara elebaşılık yapanlar neden hala dışarıda? Neden onların dokunulmazlıkları var hala?

   İçeride yatanları düşündükçe dışarıda gezmekten utanır oldum. Bir söz vardır ya; taşları bağlayıp köpekleri serbest bırakmak diye. Bu sözü yaşıyoruz şimdi an be an. Taşlar teker teker bağlanıyor. Köpekler kudurdukça kuruyor.
 
 • Paylaş
Darbe teşebbusu nedeni ile İlker Başbuğ tutuklanmıştır. Hükümetin terör örgütü ile samimi diyaloğları devam ederken tutuklanmıştır hemde. Suçu sabitleşmemiş olan herkes tutukluanırken, suçu sabit olmayan gruplar (bkz: hizbullah) bir çırpıda salınırken İlker Başbuğ'da trend'ekurban gitmiştir. Stv de bütün adli vakkalarda olduğu gibi bu olayı önceden bilmiş pardon duyurmuştur! Acaba tc kimlik numaramızı yazıp göndersek acaba tutuklanma ihtimalimizi stv söylermi  bu arada ''deniz feneri kaçtı gidiyor diye bir şarkı sözü vardı değil mi''
 • Paylaş
Eğer ortada bir şüphe varsa çok geç kalmış bir işlem.
gerekli temizlik çoktan bitirilmiştir.
 • Paylaş
Bn olaydaym yhaaaa devlet , vatan kimlere emanet ediliyor böylee..... :S :S :S
 • Paylaş
1

Solsoledo, Allahtan böyle bir dil ve yazım kullananlara değil... :)

Helal olsun diyorum.Tututlayanada, tututlatanada , tututlanada, tututlandıkdan sonra gözlerini, ağızlarını tutanlarada,sevinçten çığlık atanlarada,hüzünlenip ağlayanlarada....

Sen ki Genel Kurmay Başkanısın, sen ki Türk ordusunun başında bulunan en yetkin rütbeye sahipsin, sen ki bizlere kahramanlıkları destanlıkları dilden dile anlatılan ordunun başısın...Sen sana yapılacak olanları görmedikten,duymadıktan,bilemedikten sonra bana,ona,buna, şuna da kafasını eğip alkışlamak düşer...
 • Paylaş
İlker Başbuğ yahudi bir adamdır. Resimleri vardır ağlama duvarının orlarda filan çokca. İyi bilmezdik kendisini zaten. Şaşırmadık.
 • Paylaş
11

Ондер Демиркая, neye şaşırmadınız?yahudilerin ceza evine girmelerine mi?

Aslı Yılmaz, bahadır'cım sen önce kendi pirincinin taşını ayıkla...

Bahadır Avcı, Pirinci yarın yapcam bu akşam menemen var:) gel davetlim ol taz kardeş.

Levent Çakır, eğer bu adam yahudi ise sen kendi müslümanlığından şüphe duy o zaman birader...

Bahadır Avcı, Sen de oku canım kardeşim:
metinim.com/haberler/ilker-basbug-kimdir-ilker-basbug-aglama-duvari-resimi-israil

Bununla da yetinme araştırma yap biraz. Boş beleş konuşmayın. Araştırın öğrenin sorun bulun!

Levent Çakır, at gözlüklerini çıkarda objektif düşün.

Bahadır Avcı, Biraz Oktay Sinanoğlu, biraz Aytunç Altındal, biraz Erol Bilbilik, biraz Banu Avar, biraz Burhan Bozgeyik, Biraz Hulki Cevizoğlu, Biraz Mustafa Kemal Atatürk okuyun sevgili levo. Bunlar popüler ve bizden olanlar. Bitirince birkaç yabancı yazar ismi daha vereceğim, onları oku. İngilizce dil sıkıntısı varsa bunlar da yeter. Daha Sonra tekrar tarışalım sevgili levo.

Levent Çakır, benim okudugum bana yeter bence sen kendini geliştir...

Aslı Yılmaz, şöyle yanıtlayalım bahadır'CIGIM; topunuzu once allah'a sonra gonul sorgusuna davet ediyorums :)

Bahadır Avcı, :)) ilahi aslı, ilâhi adâlet..

Aslı Yılmaz, ilahi adaletin yolu paylamaktan gecmez, paklanmaktan da...
ilahi adalet sevgidir bahadır.
sende de bu yoksa koreltmissen icinde ilahi adalete ve bizlere olan aşkını sorgun gene kalbini kirdigin canlara verilecektir...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2514 Görüntülenme22 Takipçi15 Yanıt

Konu Başlıkları