Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eski laptop'umu nasıl değerlendirebilirim?

Bu konuda bir ara bizzat uğraştığım ancak istediğim şekilde tamamlayamadığım projektör yapma olayı var. Eski dizüstü bilgisayarı kullanmak için çok iyi bir alternatif. 2 şekilde projektör yapabilirsiniz. Birincisi basit olan; tepegöz ile, ikincisi ise biraz daha zor ve deneme gerektiriyor; kasa ve lambalı.

Birincisi için:


İkincisi için:
forum.donanimhaber.com/m_1035818/mpage_1/key_/tm.htm inceleyebilirsiniz. Asıl elyapimiprojeksiyon.com/ vardı ama kapanmış ilginç. Bir de şu site var ki orada da oldukça iyi anlatımlar var. diyaudio.com/forums/diy-projectors/
  • Paylaş
Eski laptop projeksiyon yapılarak değerlendirilebilir.Oldukça kolay,tornavida ve tepegöz yardımıyla yapılıyor.Bu videoda gösterilmiş :

  • Paylaş
Evdeki eski laptop ve telefonları atmıyoruz, ama gittikçe ev teknolojik bir çöpr dönüşüyor, atmaya ya da birine vermeye kıyamayıp bir kaç yıl saklıyoruz sonrasında da ne bizim işimize yarıyor ne de bir başkası faydalanmış oluyor.

Monster 2012 nin son aylarında bir kampanya yapmıştı, eski çalışır durumdaki notebook'unu getirene 300 TL indirim yapıyordu. Umarım böyle kampanyalar çoğalır.
  • Paylaş
Düşük donanımlı ve ticari değeri yüksek olmayan eski laptoplara gnu/linux dağıtımlı ubuntu, pardus, opensuse gibi bir işletim sistemi yükleyerek değerlendirilebilir.

Bilgisayarı olmayan ve maddi durumu iyi olmayan çocuklara hediye edilebilir.

LCD ya da LED panel sökülüp satılabilir. En değerli parçası bu oluyor çünkü ve ilan sitelerinde hızla satışı yapılabiliyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1942 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt