Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çok sosyal bir insanken yaşadığım bazı olaylardan sonra evden çıkmaz oldum. Bu durumu nasıl değiştirebilirim?

eskiden çok hareketli gezmeyi dolaşmayı sosyalleşmeyi çok seven konuşkan biriydim geçen yıl beni çok üzen şeyler oldu ve artık daha içime kapanık sessiz umursamaz biri oldum iki gün evden çıkmadığım bile oluyo arkadaşlarımın davetlerini bi bahane bulup geri çeviriyorum nasıl kurtulabilirimDüzenle
Yaşadığımız sorunlar, ihtiyaç sıralamamızı değiştirebilir. Sizin için de böyle bir durum söz konusu olabilir. Bazen böyle bir durumda, uzman yardımı almak için dahi evden çıkma enerjisini kişi kendisinde bulamayabilir. Bu durumda, biraz da durmaya, evden çıkmayarak nelerden kaçındığınız ya da nelerin olmasına engel olduğunuzu fark etmeye çalışabilirsiniz. Çok sosyallik her an devam ettirilmesi gerekli bir özellik olmamakla beraber, evden çıkmaz olmak da bunun diğer ucunda değerlendirilecek bir davranış diyebiliriz. Bu şekilde durmanın, yaşam işlevinizi bozmaya başlaması durumunda, uzman desteği alma konusunda harekete geçebilirsiniz.
  • Paylaş
Depresif bir durum tarif ediyorsunuz.
Profesyonel bir destek almak seçeneklerden birisi.
Özellikle depresyonda işe yarayabileceği düşünülen kendine yardım kitapları (Evinizdeki terapist vb.) var, ikinci seçenek.
Yardım almadan fark ettiğiniz sorunu değiştirmeye çalışmak üçüncü seçenek.

İmkanlar çok sınırlı olmadıkça tek başına bu sorunu çözmeye çalışmak en iyi seçenek değil.

Aşağıda depresyonla ilgili daha fazla bilgi edinebileceğiniz linkler paylaşıyorum. Bunu yaparken depresyonda olduğunuzu iddia etmiyorum ama anlattığınız sorunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacağını düşünüyorum.

  • Paylaş
Arada iyidir bu tür şeyler (sorun yaşaman değil tabiki ) yani inzivaya çekilmek, kısa bir süre kaybolmak... Gerçi çogumuzun evlerinde çatı katı bulunmuyor yani istesekte kaybolamıyoruz :) Yaşadıgın olayları iyice düşünme fırsatı bulursun, kendini keşfedersin sonra tekrar gözükürsün herşey daha sakin gelir böylelikle yani sıkma canını iyidir bu haller iyi : D
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

345 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları