Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eşler arası yaş farkı ilişkiyi olumsuz yönde etkiler mi?

Aristo, ataerkil bakış açısı ile de olsa "Ya 10 yaş genç, ya da Asyalı ile birlikteliği" mantıklı olarak nitelendirmiştir. Asyalı kesinlikle bir Irk ayrımı için değil, sadece biyolojik yaşlanma olarak çok daha "genç" kaldıkları içindir. Maksat, kadının menapoz dönemi ile erkeğin antropoz dönemini denk getirmektir aslında, sonuçta günümüz sosyal yapısında çok daha fazla yıpranıp güçten düşen erkek sayısı o döneme göre fazladır. Fakat her türlü birliktelikte "yaş" öncelik sırasında çok yüksek olmamalıdır, sonuçta mühim olan bireylerin "ortak" paylaşımlarıdır "ilişki" çerçevesinde, ve bunlar elbette ki yaş ile de orantılı olsa da, daha çok sosyal, karakteristik konularla ilgilidir. Değişim süreçlerinde de yeni keşiflerini ve fikirlerini dürüstçe paylaşıp senkronize bir şekilde "gelişir" ise bireyler, o ilişkide kimin kaç yaşında olduğu konusu önemini yitirmekten öteye gitmez...

  • Paylaş
Sizce de etkilemez mi?

Günümüz dünyasında sınıfsal ayrılıkların etkilediğini düşünecek olursak, bireylerin görsellik olayını sorun teşkil ettiğini var sayarsak, maddi olanakları saymayacağım etkilemez mi? :)
  • Paylaş
Bence aksine olumlu yönde etkiler. 5-10 arası yaş farkı en ideali! Erkekler geç olgunlaşır, kadınlar çabuk yaşlanır. Babamla annem arasında 7 yaş fark var. Küçükken bunu çok bulurdum. Ama şu anda aynı yaşta gibi gözüküyorlar. Ve hayattan beklentiler olarak aynı düşüncedeler.
  • Paylaş
5

Hale Acar, Aradaki yaş farkı çok olan yakınlarım var. Genç oldukları dönemde fark edilmiyordu ama, yaşları ilerleyince açıkça göze çarpıyor hem fikir ,hemde davranış olarak anlaşamıyorlar.Tabiki kişiye göre değişir haklısınız,ama 10 yaştan yukarısı için söylüyorum. en fazla 10 yaş ideal erkeğin biraz olgun olması iyi olur.Teşekkür ederim.

Sevgiseli, Bence erkeğin yanında genç durmak yaşlı durmaktan iyidir. :) Tabi bu benim düşüncem. Yaşlılıktan bahsetmişsiniz. Şu da var tabi 60'ındayken 50'sinde duran öyle hareketli erkekte var, 70'inde gösteren öyle hareket eden erkekte var. Biraz erkeğin ve kadının mizacıyla ilgili bence.

Hale Acar, Çok doğru tabi haklısınız. Dedim yaa kişiye göre değişir. Bir bakıyosunuz adamın yanında eşi ama sanki annesi ,ama birde diğer taraftan erkek eşinin yanında babası gibi ben çok görüyorum böyle müşteriler alışverişe geliyorlar. inanılmaz kişilerle karşılaşıyoruz. Önemli olan aslında aradaki yaş da değil ,anlaşmak ve aynı duyguları paylaşmak aynı şeylerden zevk almanın hayatı güzelleştirdiğinin farkında olmaktır.:):)

Sevgiseli, Kesinlikle! Bu yüzden yaş farkı olayına pek takılmayın. :)

Sevgiseli, 3-5 yıl daha bekle. Öyle demeyecekler. ;)

Bence etkilemez çünkü; Aşkın yaşı yoktur :)
  • Paylaş
Yeni evlenildiği zaman etkilemez ama aradan yıllar geçtikçe yaş farkı belirgin bir şekilde ortaya çıkar.Kadınlar her zaman daha dinç kalırlar, erkekler daha yavaş, neden derseniz sorumlulukların etkisinden dolayı erkekler daha çok yıpranıyorlar. Hayatın yükünün çoğu erkekte, ama kadınlarında işleri ağır .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1362 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt