Bilmek istediğin her şeye ulaş

eSports hakkında neler düşünüyorsunuz? Ülkemizde gelişimi nasıl olacak, bizler neler yapabiliriz?

Sisteme yeni kayıt oldum, oldukça kaliteli insanlar mevcut, bende bir soru sormuş olayım. Bilişim dünyası geliştikçe bilgisayar oyunları ve diğer dijital dallarda eSports faaliyetleri artmakta. League Of Legends, CS, Dota vb oyunlar. Sizce ülkemizdeki eSports faaliyetleri yeterli mi? Ya da nasıl daha ileriye taşınabilir bu konuda neler düşünüyorsunuz. Fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler.Düzenle
  • Ülkemizde hızla gelişeceğine inanıyorum. Çünkü genç nüfusu fazla olan bir ülke olarak teknolojinin oyunda kullanımının da dolayısıyla uç noktalarda olduğu bir ülkede yaşıyoruz.
  • eSports un bir spor dalı gibi görülmesini doğru bulmuyorum. Sporun insana getirisi sağlık olmalıdır. Bu şekilde düşündüğüm için bana pek spor dalı gibi gelmiyor.Fiziksel hareket olayına hiç girmeyeyim :)
  • Yanlış anlaşılmasın bu tür organizasyonlara karşı değilim. League Of Legends oynayan birisiyim, bu tip organizasyonların tüm illerimizde yapılmasını isterim fakat bunun bir spor değil de ayrı bir yeri olduğuna inanıyorum.
  • Paylaş
Selam, eSports üzerinde turnuva yapan firma GameEkstra'da çalışıyorum. ESports her geçen gün daha iyi ye gidiyor ve türkiye her gün daha üst sıralarda yerini alıyor. Ülkemizde ki eSports faaliyetleri kesinlikle yetersiz daha iyi işler yapacağımızı düşünüyorum.
  • Paylaş
Gün geçtikçe esportsa olan ilgi artıyor. Son zamanlarda Riot'un yaptığı League Of Legends turnuvalarını Ülker Sports Arena gibi büyük bir yerde yapması bunun en büyük kanıtı olabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

162 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt