Bilmek istediğin her şeye ulaş

E-ticaret kargo sektörüne büyüme sağlamaya devam eder mi?

Kargo firmalarına bir kaç yıllık peak yaptırır ama sonrasında çöküşe geçirecek. Kargo ve Lojistik firmalarının dengesiz fiyatlama politikası yüzünden belirli bir işlem hacmine ulaşan her firma kendi alt yapısını kurarak lojistik/kargo hizmetlerini in-source ediyor. Örneğin; Markafoni v.s...

Ben bu düzlemde ilerleyeceğini düşünüyorum, bu nedenle şuan için Türkiye'de eğer 100M TL gibi bir sermayeniz yoksa kargo sektörüne girmenizi tavsiye etmem. Ki olsada kargo yerine entegre lojistik işi daha mantıklı kalır.

  • Paylaş
Birçok seçeneği rahatça bulabilmemiz,zamanımızı boşa harcamamamız açısından e-ticaret insanlara rahatlık sağlıyor ve giderek yaygınlaşıyor.Bankaların güvenlik için aldıkları önlemlerde insanları cesaretlendiriyor.E-ticaretin giderek yaygınlaşması kargo sektörüne büyüme katıyor.Bundan dolayı kargo sektöründeki rekabetin ve büyümenin giderek artıcağını düşünüyorum.
  • Paylaş

2009 yılında yükselmeye başlayan e-ticaret furyası 3 yıl içerisinde her sene üstüne koyarak ve insanların güvenini kazanarak büyümeye devam ediyor.Fırsat siteleriyle pik yapan e-ticaret sisteminde artık bu sitelerde ürün bazlı çalışmaya başladı.Dolayısıyla her geçen gün tedarikçilere olan ihtiyaç artmakta ve yollanan ürün sayısıyla birlikte iade edilen ürün sayısının fazlalaşması sonucu kargo şirketleri deyim yerindeyse durmaksızın çalışmaktadır.Bu da kargo sektöründe güçlü bir dinamik yaratarak pazarı genişletmektedir.

  • Paylaş
Eder fakat bazı firmaların anlaşma ve depoda bekleme süreleri kısaltılabilirse. Yani kişisel gönderi yaparmış gibi .
  • Paylaş
Kesinlikle devam eder. Hatta geçenlerde bir internet sitesinde alışveriş yaparken yeni bir kargo girişimi gördüm. Aldığınız ürünün size hemen ulaşması için anında kargoya veriyorlar ve size aynı gün içinde kargo geliyor. Tabi maliyeti diğer kargolara göre daha fazla.
  • Paylaş
Kargo şirketlerinin bugün ki cirolarının büyük kısmı e-ticaret şirketlerinden sağlanmakta. E-ticaret ilerledikçe yeni kargo girişimleri doğacağı gibi varolan kargolar da gelişecektir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

732 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları