Bilmek istediğin her şeye ulaş

E-ticaret siteleri ücretsiz kargo hizmetini nasıl verir?

E-ticaret girişimlerinde kullanıcı en çok cezbeden unsurlardan biri ise ücretsiz kargo hizmetidir, e-ticaret şirketleri bu hizmet için ne gibi yollara başvurur?Düzenle
İnsanlar kargo bedava yazısını görünce ürün de bedavaymışcasına alışveriş yapıyorlar. Alt tarafı 3-5 TL olan kargo bedelini vermeyecek olmak nasıl bu kadar güdüleyici oluyor şaşırtıcı. Ya firma kendisi 1 kaç günlük alt limitsiz her ürün/alışveriş de kargo bedava yapar, ya da zaten ürün bedeline kargoyu da ekleyerek bedava diye satışa açar. Yüksek desili ürünler genelde direk tedarikçiden müşteriye gönderildiği için kargo bedava olarak girilir.
  • Paylaş
Aylık belli kapasiteye ulaşan e-ticaret firmsalar kargo acentalarıyla uygun fiyata anlaşıyor. Kargosu 5 liraysa ürünün fiyatını 3 artırıyor kârdan zararla yolluyor.
  • Paylaş
Ya tüketici belli bir alışveriş bedelini aştıktan sonra, ya da kargo ücretini fiyatlara dahil ederek.
  • Paylaş
Ücretsiz diye bir şey yok orda bi anlaşalım:) Ya kargo ücretini satılan ürüne eklersin ki genelde öyle yapılıyor ya da kampanya gibi bir şey hazırlanır 'şu kadar alışveriş yapana kargo ücretsiz' dersin. Ve alışveriş sirkülasyonu yoğun bir siteyse herhangi bir kargo firmasıyla iyi bir anlaşma yapılabilir ve daha kurumsal bir çalışma olmuş olur.
  • Paylaş
1

Özden Alperen Çal, Uygulanan farklı stratejiler var mı diye düşünmüştüm bunların haricinde yoksa kimse kimseye ücretsiz hizmet sağlamaz, vaktini ayırdığın için teşekkür ederim :)

Kazançtan eksilterek. Çok bilimsel bir yanı yok. Bakkal mantığı işe yarar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

548 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt