Bilmek istediğin her şeye ulaş

e-Tohum'a bir girişimin hangi aşamasında başvurmak gerekir?

Fikrin yanısıra ekipte son derece önemli değerlendirilirken.

Sunduğunuz fikir mantıklı ise, terleten sorualrea mantıklı cevaplar verebiliyorsanız, kazanç elde edebileceğinizi somut bir şekilde ifade edbiliyorsanız olay ekibe geliyor.

Ekip çok önemli birbirini tamamlayan çalışkan kısacası 10 kaplan gücündeki insanlar var ise ortalama bir fikir bile kabul görebilir.

Fikir kesinlikle önemli ama herşey değil. Çok basit bir şeyi çok iyi şekilde yapabileceğinizi anlatmanız bile yeterli olabilir.
  • Paylaş
Girişimci olarak:
  • Girişimciler herhangi bir seviyede okuyor veya okulunu bitirmiş olabilir. Mezun olmuş, çalışmaya başlamış ancak kendi işini kurmayı isteyen kişiler / takımlar da başvurabilir.
  • Kendi şirketini kurmuş, ürün veya sitelerini çalıştırmaya başlamış internet girişimcileri de başvuru yapabilirler.
  • Girişimciler bireysel olarak başvuracakları gibi takım halinde de katılabilirler.

Proje olarak:
  • Katılım sırasında iş planları veya fikirleri istenmemektedir, ancak seçimler sırasında ekiplerin / kişilerin geliştirmek istedikleri projeleri olması gerektiği ve / veya potansiyelleri olması gerektiği anlatılacaktır.
  • Katılımcıların daha sonra geliştirmek istedikleri fikirler internet, oyun ve mobil ortamda elektronik ticaret, içerik geliştirilmesi, üretilmesi alanında olabilir.
  • Başvuru sırasında katılımcıların internet / mobil ortamlar konusundaki bilgilerini / ilgilerini anlamaya yönelik soruların sorulmasının yanı sıra özgeçmişleri de istenecektir.

Daha detaylı bilgi için:etohum.com/application
  • Paylaş
Etohuma seçilmek artık biraz daha zorlaştı. Her proje etohum a basvurabilirken bazen fikir aşamasını kabul ediyorlar bazen hayata geçirilmiş uygulamaları. Fikrinize bağlı olarak aşama önemsiz. Fikriniz değerli ise ( her fikir sahibine göre değerlidir - onlara göre ) isterseniz fikir aşaması olsun isterseniz uygulama kabul edilebilirsiniz. Etohum startuplara yatırım konusunda ilklerden birisidir ama artik bir çok benzer programlar çıktı. Fikir aşamasında ki projelerinize dahi yatırım bulabileceğiniz programlar mevcuttur. Dilerseniz onlarıda incelemenizi tavsiye ederim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

57 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt