Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evde body building (vücut geliştirme) yapmak mümkün müdür? Hangi aletlerle neler yapılabilir?

Evet yapmak mümkündür. Ben yaklaşık 10 aydır evde çalışıyorum.
Aşağıdaki ürünler bende var ve gayet memnunum.

Ağırlık sehpası:Body Building

Satın aldığım adres:
hepsiburada.com/liste/voit-solid-bench-agirlik-sehpasi/produ...

Dumbell Set:Body Building
Satın aldığım adres: hepsiburada.com/liste/altis-50-kg-plastik-dambil-set/product...

Z-Bar:
Body Building
Satın aldığım adres: hepsiburada.com/liste/delta-z-bar-kromajli-ici-dolu-120-cm-/...

Tabi evde çalışmak için daha önceden spor salonunda bir eğitmen öncülüğünde çalışıp hareketleri bilmek çok önemli.

Fakat evde çalışmak için bu aletler yeterlidir.

Ayrıca kendi programınızı yazamıyorsanız, bodybuilding.com adresinden vücut tipinize uygun çalışma ve beslenme programlarını takip edebilirsiniz.
  • Paylaş
3

Bert, eyvallah Burhan.. Ağırlık sehpası süpermiş gerçekten. oda da bunun için önce bir yer açmam gerekecek sanırım :)

şimdilik dumbell setleri ile çalışıyorum. sana birşey danışacağım.
İstinye park ta bi ara serkanlarla oturup konuşmuştuk hep beraber. ordan hatırlarsın belki beni. kol,omuz,sırt vs de çalışmakta sorun yok gayet iyi gidiyor ama göbek ve bel kısmı biraz sıkıntılı :) eski biracılardan olduğumdan biraz o bölgede daha fazla çalışmam gerekecek sanıyorum. bunun için 3-4 gün 45 dk koşu. sonrasında 13 er den 3 set üst ve alt karın çalışıyorum. destek olarak L carnitine kullanıyorum. koşuya çıkmadan 30 dk önce kullanıyorum. sen başka birşey önerirmisin? son olarak da 5 kg dan 2 dumbell la çalışıyorum yaklaşık 1 ay oldu. 13 erden 3 set i arttırmam gerekir mi? sence nasıl devam edeyim?

Burhan Çetinkaya, 13 erden 3 set az abi onu arttır gözünden yaş gelene kadar tekrar yap, hiçbir zararı yok :) 3 gün 45 dk koşman yeterlidir, takviye olarak da l-carnitine kullanıyorsan senin o göbeği eritmemen imkansız :) dediğim gibi tek yapman gereken tekrar sayılarını arttırman.

Aşağıdaki videodaki hareketleri yapman iyi olur.Ayrıca beslenmenede dikkat etmen lazım, özellikle şekerden uzak dur abi çünkü fazla şeker direk karında depolanı :)

Bert, 2 gundur 13 lu setleri 20 ye cikardim. Suan yazdigin gibi zorluyor baya :) beslenme de yagsiz sekersiz besinler tuketiyorum . Bol bol protein ve karbonhidrat tuketiyorum ama bu hafta whey protein tozu almayi dusunuyorum. Hesapladigim kadari ile besinlerden aldigim protein yetersiz :) yardimin icin tesekkurederim

Mümkündür fakat televizyonda ve resimlerde gördüğünüz iyi vücutlu kişiler gibi olamazsınız. Bunlar profesyonel aletlerle en az 2 yıllarını harcamışlardır.
  • Paylaş
Öncelikle evde yapacağımız antrenmanların spor salonunda yapacağımız antrenmanlarla kıyaslanamayacağını bilmemiz gerekmektedir. Evde yapabileceğimiz ve vücut ağırlığı ile çalışabileceğimiz bir çok hareket mevcuttur. Bunların yanına dumbell set vb. eşyalar alınabiliyorsa belirli bir seviyeye gelmek için yeterli olabilir..
  • Paylaş
  • Dumble seti
  • 1 adet düz bar
  • 1 adet z bar
  • 1 adet sehpa
  • Ağırlıklarla evde vücut geliştirme yapmak mümkün.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3772 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt