Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ev hanımı olarak düşük sermaye ile bir iş kurmak istiyorum fakat karar veremiyorum. Öneriniz var mı?

Açıkçası standart bir iş modeli kurup kurmayacağınız size bağlı olsa da KOSGEB'in kadın girişimciler için olan hibe ve teşvik şeklinde bazı destekleri olduğunu biliyorum.
kosgeb.gov.tr adresinden bilgi edinebilirsiniz.
  • Paylaş
Tavsiyem ne iş yaparsanız yapın interneti en iyi şekilde kullanmanız, özellikle sosyal medya siteleri, online pazar yerleri (gittigidiyor vb.) ya da belli konularda özelleşmiş forum sitelerini kullanarak satacağınız ürün ya da hizmetleriniz için ücretsiz müşteriler bulabilirsiniz.

iş kurmak zor değil, zor olan size para vermeye gönüllü olacak müşteriler bulmak, sermayenizi mümkün olduğunca satmayı düşündüğünüz ürün ya da hizmeti geliştirmeye harcayın, müşrerilere de ulaşmak için interneti kullanın.

bu arada internette de olsa müşteri toplama uzun süreli bir yatırım, ilk aşamada sadece bu konuya bir kaç ay zaman ayırabilirsiniz. (basit bir web sitesi, sosyal medya hesapları, forumlar üzerinden kendinizi, uzmanlığınızı tatıtıp bir takipçi kitlesine ulaşmaniz vb.)

ve son olarak uykusuz kalmanıza yorulmanıza neden olsa bile sonunda sizi mutlu edecek, keyif verecek ve mümkünse yetenekli olduğunuz işi yapmanızı tavsiye ederim.

iş önerisi de aklıma gelenler; kişiye özel tasarım pastalar, takı tasarımı, özel elbise tasarımı, fal bakmak, yöresel bir ürünü satmak vb...

çok ekstrem ve gerçek bir örnek de vereyim; detaylarını bilmiyorum ama şöyle bir problem var 0-1 yaş arası bebekler bazı nedenlerden dolayı geceleri uyuyamıyor sürekli ağlıyor ve doktorlar bile çare bulamıyor, kadının ya da adamın biri, eğitimi var mı bilmiyorum ama internet üzerinden aileyi dinleyip onlara özel bir çözüm önererek danışmanlık yapıyormuş ve baya da ciddi bir para alıyormuş :)

saygılar...
  • Paylaş
Network marketing... .
  • Paylaş
Tanıdıklarınızın kullanılmış ya da kullanılmayıp bir kenara attığı eşyalarını Gittigidiyor ve Sahibinden gibi platformlarda belli bir komisyon karşılığı satarak başlayabilirsiniz. Hanımların dolaplarında genellikle yığınla giyilmeyen giysi, ayakkabılıklarında boş boş duran ayakkabılar ve daha bilumum malzeme bulunuyor. Bunun için hiçbir sermayeye ihtiyaç da duymayacaksınızdır. Bu işi yaptıkça size satılık malını getirenler de çoğalıyor. Ben denedim, yüzlerce mal da sattım, inanın her şey satılabiliyor. Bir arkadaşım böyle başlayarak gerçek bir dükkan açtı ama depo olarak kullanabileceğiniz ufak bir odanız varsa sanal dükkan da işi büyütmek için iyi bir fırsat olabilir.
  • Paylaş
İş modeli ne olur bilemem ama finansal destek için mikro kredi var böylesi işler için.
  • Paylaş
Sevdiginiz iş ile teknolojinin imkanlarını birleştirin. Ve yılmadan cabalayin sonunda istediğinizi elde etmiş olursunuz.
  • Paylaş
Örgü çanta yapabiliyorsan veya hut bileklilk vb ilk evela net ortamında sayfalarda alısverıs sıtelerınde pazarlar acabilirsin canta işinden ciddi anlamda iyi kazanan insanlar var
  • Paylaş
Girişici
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

589 Görüntülenme10 Takipçi8 Yanıt

Konu Başlıkları