Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evde dövme makinesini ve dövmeyi yapabilir miyim?

Elektrikli diş fırçası, uzun demir bir ataç ve toplu iğneniz varsa evde dövme makineniz var demektir. Ama muhtemelen ölürsünüz. Bu doktora gitmeyip evde kendini ameliyat etmek gibi bir şey. Biz yıllarca bunun eğitimini alıyoruz arkadaşlar sağlık bu, şakaya gelmez. İnternette ne olduğu belirsiz insanların videolarını görüp böyle bir şeyi denemeyin. Bana gelin, dövmeniz için ücret talep etmem...

  • Paylaş
1

Hakan, Muhtemelen ölürsunuz lafına bayıldım Walla :))

Bildiğim kadarı ile dövme insanlık tarihinde dinlerden bile önce var. böyle bakıldığında muhakkak ki evde yapılabilir ama derseniz ki ilkel şartlarda yapıldığında enfeksiyona bağlı kaç insan hayatını kaybetmiştir? işte o büyük muamma. çok istediğim halde gerçeğini yaptırmaktan hep tırstım, bir çok çekincem var.

hala çakma geçici dövmelerle idare eden bu işi uzun zamandır araştıran birisi olarak evde yapmanın hem estetik hemde sağlık açısından doğru bir yol olduğunu düşünmüyorum.


hele ki işi makineyi de evde yapma boyutuna getirirseniz işin içine tıbbi mühendislik giriyor ki bu iyice korkutucu :)

  • Paylaş
Sakın deneme derim. Yapanaların hepsi ileride çok pişman oluyorlar. İnsan her zaman genç kalmıyor. Yaşlandığında çok çirkin öluyormuş yapan bir tanıdığım var. Şimdi yaşlı öylesine pişman ki kazıtmayı bile düşünüyor. Ama ilaçlar kanser yapıyormuş ona bile razı, artık karar sizin biraz fazla korkutucu oldu.Ama..:):)::)
  • Paylaş

Makineyi kesinlikle ve kesinlikle evde yapmamalısınız, dikkatinizi çekerim, yapamazsınız değil, yapmamalısınız diyorum. 1.000 lira civarında güzel makineler var piyasada. Kullandığınız ürünlerin kalitesi dövmenin kalitesiyle doğru orantılı. Ömür boyu pişmanda olabilirsiniz, mutlu da. İyi günler. Dövme ile ilgili herhangibir soru/sorununuzda bana ulaşabilirsiniz.

  • Paylaş