Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evde ekmek yapmanın incelikleri nelerdir? Hangi ekmek makinesini satın almalıyım ve hangi unu kullanmalıyım?

Ben Sinbo'nun ekmek makinesini kullanıyorum 2 yıldır bir sorun yaşamadım.İlk zamanlar kötü sonuç alabiliyorsunuz ama bunun makineyle ilgisi yok tabi zamanla istediğiniz gibi olmaya başlıyor.Her ekmeğin değişik tarifi oluyor.Buradan ideal ölçüler kullanılmış güzel tariflere ulaşabilirsiniz:
ekmeklik.com/
  • Paylaş
3

Nazende , En güzel tarafı bu makinenin akşamdan ayarlanması ve sabah ekmek kokusuyla uyanmak ve sonrasında kahvaltı yapmak. Tabii kilo almaya başlayınca makine kaldırılıyor :)

Ece Naz Sonat, Sorma ya,yok zeytinli yok cevizli yok haşhaşlı...sonra hoş olmuyor:))

Nazende , kesinlikle:)) kötü hatırlattınız şimdi:)

Evde Ekmek yapımı;
Gerekli Malzemeler;
4 Bardak Un
1 Bardak Süt
1/2 Bardak Su
1 Paket Instant Maya
1 Tatlı kaşığı pekmez
1 Tatlı kaşığı tuz
1 Yemek kaşığı Zeytinyağ

Moulinex ekmek pişirme makinesini kullanıyorumSağlıklı Beslenme


Yapılışı;
Tüm Malzemeleri ekmeği pişireceğimiz makinenin haznesine koyacağız. Sırası önemli mi derseniz ben önce sıvıları koyuyorum. Unu ve mayasını da üzerine koyuyorum. Sadece tek dikkat etmeniz gereken su ve sütün ılık olması. Eğer buzdolabından alır almaz sütünüzü ilave ederseniz mayanın çalışması biraz azalabilir ve ekmeğiniz istediğiniz kabarma seviyesine ulaşmayabilir.
3. numaralı programı seçiyorum ve kızarma seviyesini orta olarak ayarlıyorum.
Eğer ekmek piştikten sonra karıştırıcıların içerisinde olmasını istemiyorsanız, yoğurma işlemi tamamlandıktan sonra makina bir uyarı veriyor o esnada ekmeğinizi çıkarıp iki parça aparatı alabilirsiniz. Yalnız bu işlemden sonra mayalanma işlemini bozmamak için, makinenin kapağını açmamanızı tavsiye ederim.

Ben uzun bir süre normal unlarla denedim. Ancak bazı markaların ekmek makineleri için özel ürettiği karışımlar var. Sonuçlar mükemmel oluyor.Özellikle Doğalsan marka;

TAHIL UNLARI KARIŞIMI
Tam Buğday Unu, Çavdar Unu, Yulaf Unu, Ay çekirdeği içi, Kaba Öğütülmüş Çavdar Unu, Keten Tohumu, Susam, Soya Tanecikleri, Koyu Malt Unu


Sonuç Harika oluyor,
Şimdiden Ellerinize Sağlık..
  • Paylaş
:) Aşağıdaki muhabbet çok komikmiş ekmeklik.com/genel/cicek-ekmek#more-45
  • Paylaş
1