Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evde, kimseden yardım almadan, kendi başına kitaptan çalışarak YGS matematiği yapilir mi?

(matematik temelim yok)Düzenle
Sınav pratiği hariç ders çalışmaya dair her şey evde kitap yardımıyla yapılabilir. Okulda dersin öğrenilmemesi konusuna tamamen karşıyım. İsteyen tüm öğrenciler okulda sınavda karşısına çıkacak her şeyi öğrenebilir. Ben zamanında iki hafta dershane hariç sadece okulda öğrendiklerimle üniversiteye hem de iyi bir üniversitenin iyi bir bölümüne girmiştim. Lisede hiç de inek değildim ama öğrendiklerim yetmişti. O bilgilerle sınavı başaramayanlar lütfen bahane aramasın ve öz eleştiri yapsın.
  • Paylaş
1

Genius, Kesinlikle katılıyorum. ÖSYM sorularını dersane kitaplarına göre değil, milli eğitim kurumunun ücretsiz dağıttığı bence içi dolu kitaplara göre soru hazırlıyor.

Bir sene öncesine kadar aynı soruyu ben de kendime sormuştum. Büyük bir inançla yaparım tabi be kim tutar beni diye de inandırmıştım kendimi. İlk iki hafta basitten gitmeye başladım. Ancak evde olmanın rahatlığı ve kimsenin sana karışamaması beni de haliyle kötü etkilemişti. Evde olmak, sosyalleşememek çoğumuzu strese sokmaya yetebilir.
Biraz çalışayım ardından yemek yerim, dur iki soru çözeyim biraz telefona bakarım gibi kendi içimde diyaloglar da çok yaşadım. Evde olduğum sürece yavaş ilerledim, geride kaldım. Zaten yardıma ihtiyacım olduğunu da o sıra anladım. Benim sana tavsiyem matematiği iyi olan bir arkadaşın ile veyahut bir öğretmen ile çalışman olacaktır. Maddi açıdan yeterli isen dershaneye de başvurmanı da tercih edebilirim. Eminim ki daha faydası dokunacaktır. Allah kolaylık versin :)
  • Paylaş
Okulda anlatılan ders öğrencilerin konuyu tamamen öğrenmesini amaçlamamaktadır. Okul öğretiminin amacı öğrencinin belirli bir konunun mantığını anlayıp kafasında bir şeyler canlandırabilmesidir. Kısacası okul öğretiminin konuyu size öğretmesi neredeyse imkansızdır. (Bazı istisnai öğrenciler hariç) Dolayısıyla öğrenci ev ortamında kendini çoğu eğlence ortamından soyutlayıp konuları eksiksiz bitirmesi ve test çözerek konunun pekişmesini sağlamalıdır. Bunu düzenli olarak yapan her öğrencinin başarılı olacağı kanısındayım. Çalışmalarınızda başarılır...
  • Paylaş
3

Genius, Size katılmıyorum. Öğretmenlerin işi mantık öğretmen değildir ve olmaması gerekir. Ben size sorayım 2+2 kaç eder? Peki burada mantık nerede?

Ferhat Orhan, Güzel bir soru. 2+2 demek :) :) Açıkçası beni çok güldürdünüz. Her insan dersleri dinlemekle o konuya hakim oluyorsa o zaman öğrenciler boşuna ders tekrarı yapıyor boşuna ders çalışıyorlar. Niye boşu boşuna ders çalışıyorlar. Hatta kimileri parayla özel ders alıyorlar. Dolayısıyla sizin dediğiinize göre bu söylediklerimi yapanların aklıyla resmen dalga geçiyorsunuz. Aynı zamanda her öğrenci konuların tamamını derste eksiksiz öğrenme imkanı varsa o zaman ülkedeki herkes 1. olur. Dolayısıyla kimse 2. olamaz. Aynı zamanda ben de size sorayım. Derste Osmanlı devletinin yaptığı savaşları bilgi olarak veriyorlar. Sizce derste öğrenilen o savaşları sadece bilgi niyetinde bilmeli mi yoksa dersten çıktıktan sonra o bilgileri tazeleyecek bir kitap okuyup yaşanan olayları yorumlamalı mı ? Sizin sorunuza gelince o soru 1.sınıf sorusu. Siz 1.sınıfa giden bir çocuğa onu öğretiğinizde o çocuk tekrar etmesse en geç 4-5 günde 2+2 nin kaç olduğunu unutur. Tabi kendinizi 1. sınıf bir çocukla aynı kefeye koymuyorsanız.

Genius, çok zekice

Bir şeyler yapabilirsin.Ama %100 verim alacağını sanmıyorum malesef
  • Paylaş
Sıfırsan antrenmanlarla matematikten baslayip bi tane ilk adim kitabi ardına orta zorlukta bir sb onun ardına da fem konuözetli sb ya da esen mat1 çözmeni öneririm.

Simetri setide oneriliyor yine
  • Paylaş
Sen iste evde atomu bile parçalarsın da zahmet etme zaten parçaladılar. Yahu istersen neden yapamayasın.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

149 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları