Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evde şınav ve mekik çekerek fit bir vücuda sahip olabilir miyiz?

Fit bir vücuda sahip olmak için önemli olan vücudu ne kadar zorladığımızdır. Şınav ve mekik tabii ki yararlı olacaktır. Bir aşamaya kadar gelmemize yardımcı olacaktır. Ancak sadece bunlarla vücut istenilen düzeye gelmez. Ağırlık kaldırmak ve değişik karın hareketleri yapmak gerekir. Ayrıca beslenmeye de çok dikkat etmek gerekir. Protein ağırlıklı besinlerin alınması yararlı olacaktır. Şınav çekerken içerisinde ağırlık olan bir çantayı sırta asmak yararlı olabilir mesela.
  • Paylaş
+100 kg bir kişiyseniz zor, hem de çok zor. Ama 65-70+kg birisiyseniz eğer sürekli şınav mekik yaptığınızda göğüs, omuz, karın kaslarında gelişim olacaktır. Ama o da bir yere kadar, vücut buna uyum sağlayacak ve gelişme bir yerde takılacaktır...
  • Paylaş
Valla ben yıllardır hergün 10 sınav cekerim yaşıtlarıma göre göüs kafesim yağlı değil. Yada kiloma göre endekslendiğinde göüs kafesim gayet vucut geliştirme salonuna gitmemiş birine göre fit duruyo ama ne denli fit görünmek istediğine bağlı bildiğim kadarıyla üst göüs alt göüs şeklinde çalısma sekilleri var onlar şınavla olcak seyler değil ağırlıkla halledebilirsin diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1148 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt