Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eve çıkarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Eve çıkma aşamasında olan 2-3 öğrenci nelere dikkat etmeliler? Evi kiralarken gözden kaçırılmaması gereken şeyler nelerdir? Öğrenci yolmaya çalışan emlakçılara nasıl davranılmalıdır?Düzenle
Önemli olan eve çıkmak değil, ev arkadaşlarınla iyi geçinebilmektir. Öyle veya böyle hem evi bulursunuz hem de eşyayı ayarlarsınız... ama ev ahalisi ile bir aile gibi yaşayabilecek olgunluğa sahip olmalısınız.. Başka şehirlerden gelen ev arkadaşlarınızın farklı aile yapısı ve kültüre sahip olduğunu unutmamalısınız. Arkadaşlarınızın davranışlarına hoş görü ile yaklaşma hassasiyetini gösteremeyecekseniz hiç çıkmamalısınız. Yemek yapmak ve bulaşık yıkamak ilk başlarda keyifli gibi dursa da sonradan başa bela olabilir. Ev bulma ve eşya konusuna gelince, en doğru zaman mayıs ve haziran aylarıdır. Okuduğunuz üniversitenin sosyal paylaşım sitelerindeki öğrenci sayfalarını takip etmek ve yeni mezun olacak öğrencilerin hazır dayalı döşeli ev ve eşya ilanlarını değerlendirmek sizin için faydalı olacaktır.
  • Paylaş
En önemlisi çıkılacak arkadaşlar doğru seçilmelidir.Sözleşmeyi imzalarken maddeleri iyi okuyun evin sorunları varsa ekleyin. Emlakçıdan değilde sahibinden bulsanız daha iyi olur en azından komisyon vermemiş olursunuz.
  • Paylaş
Merdiven
  • Paylaş
Eve çıkarken merdivenlere dikkat et.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1502 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt