Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evlenmeden önce evlilik sözleşmesi yapılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evleneceği kişiyi çek defteri olarak görene müstehaktır:).
Ancak bana göre evlilik saygı sevgi temelleri üzerine kurulmalı. Herşeyi paraya indekslemek yada birşeyleri garanti altına almak oldukça çirkin.
Evlilik bu denli çirkinleştirilmemeli.
  • Paylaş
Evlilik iki kurumun yazılı evraklar üzerinde birleşmesi değildir. iki insanın birbirini sevdiği için hayatı paylaşmak adına toplumun ön gördüğü bişeydir. kurum olarak görülüyorsa eğer sözleşme yapılmalı ama bence saçmalığın önde gideni....
  • Paylaş
Karına da bu kadar güvenmeyeceksen neden evlenirsin ki?
  • Paylaş
Bir güvensizlik ve kendini sağlama alma örneği aslında. Yarın bir gün ayrılırsak, bak bunlar bunlar benim, şunlar şunlar senin.

Normal karşılıyorum açıkçası, birkaç dakika sonra başımıza ne geleceğini bile kestiremiyoruz, ola ki hayat birleştirdiğimiz bir insan ya bizi yarı yolda bırakırsa? Babamıza bile güvenemiyoruz sonuçta.

Yine de ben böyle bir sözleşme imzalamak istemem. Karşımdaki insan da bana böyle bir teklifle gelirse, ondan kuşku duyarım. İlişki zedelenir ister istemez.

Kendi parasını kazanamayan, kendine ait bir birikimi olmayan ve bir başkasına ihtiyaç duymadan kendi ayakları üzerine duramayan insanların imzalamasını tavsiye edebilirim.
  • Paylaş
Malı mülkü kadının üzerine yap kafan ağrımasın : -) ortaklık bile saçma : -)
  • Paylaş
Burjuva sınıfının mal varlığını el alemin kadınına yada erkeğine kaptırmamak düşüncesiyle yaptığı sözleşme türüdür. Kısaca evlilik sözleşmesi saçmalığın daniskasıdır.
  • Paylaş
Bazı insanlar aşk bazı insanlar ise mantık evliliği yapıyor günümüzde mantık evliliğide her ne demekse... Parası için birbirleriyle evlenen insanlar çok günümüzde. Hatta genelde eş seçimi yapılırken maddi durumuda göz önünde bulundurulur. Kendileriyle yaşıt gelir düzeyi belli insanlar evlenirken tabi ki saçma olur bu sözleşme ama adam 60 yaşında kadın 20 yaşında ise bu kadın %90 para için evleniyordur ve sözleşme yapmak mantıklıdır tabi bu durumun tam terside olabilir. Kısacası opsiyoneldir. 3 kuruşluk aşkları tatsızlaştırabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1079 Görüntülenme10 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Evlilik sözleşmesi yapmak doğru mudur?

  • Evleneceğiniz insanla evlilik sözleşmesi yapar mısınız?