Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evlenmek üzeresiniz, ama sevgiliniz size asla çocuk sahibi olmak istemediğini söyledi. Ne yaparsınız?

Tanıdığım kadınların abartısız %99' u evlenmelerinin sebebini ve devamlılığı sağlamanın çocuktan dolayı olduğunu söylerler. Tanıdığım bir kişi hariçti. Oda evlendikten sonra çocuksuzluğa 2 yıl dayanabildi. Bir şeyleri yaşamadan kesin konuşmak bana göre yanlış. İnsan değişken bir varlıktır. En çocuk yapmak istemeyen kadın bile hormonlardan mı nedir bilmiyorum Aşık olduğu adamdan çocuğu olsun istiyor. Bu nedenle de evleniyorlar zaten. Sorunun cevabı herkese göre değişkenlik gösterir. Benim cevabım ise Aşık olduğum biriyse evlenirdim. Hem çocuktan hemde sevdiğimden olmayayım dimi:) Sevgi+mantık evliliği yapıyorsam evlenmezdim.
 • Paylaş
Yahu evlenmek üzere noktasına gelene kadar hiç bahsetmedik mi bu konudan sevgilimle? Benim de bu konuda net düşüncelerim var diyemem ama onun bu kadar net bir tavrı varsa önceden söylemesini beklerim. Madem bu evlilik haltını yiyoruz bari üreyelim derdim, ayrılırdım.
 • Paylaş
1

Servet Karadağ, Sen evlenme gibi bir halt edersen ve bu haltı seninle yapacak kisiyi bulursan.... zaten seni sürekli üretimde kullanır sende ürer durursun...

Evliliğin erkeğe tek getirisi üreme imkanıdır. Yani kar zarar hesabını yaptığınızda. Eğer bir erkek evlenmek istiyorsa mutlaka üremek de ister. Yani durum bana olsa ben evlenmem. Bir kadın için durum biraz farklı. Evlilik bildiğiniz üzere aynı zamanda finansal bir sözleşme ve sonucunda kadın için çeşitli ekonomik imkanlar sağlıyor. Bir kadın olsaydım bu faktörleri de düşünürdüm.

Şimdi imkanlar deyince bazı feminizme meyleden kadın kullanıcılar "Ne imkanı yahu, biz onun bedeli olarak öküz çekiyoruz" diyecekler. Onlara da tavsiyem seçimlerini yaparken öküzlerden kaçınmaları olacaktır. Bir inek ne kadar boğa olmaya çalışsa da sonuçta onu da tatmin edebilecek tek varlık gerçek bir boğadır, öküz değil.
 • Paylaş
2

Begum , Teşekkürler ufkum genişledi, pragmatik bir insan olarak bu bakış açısı üzerinde de mutlaka düşüneceğim.

Şaman, :) Rica ederim...

Kızardım. Ama "YA BİZ BUNU NEDEN EVLENMEK ÜZEREYKEN KONUŞUYORUZ? NİYE DAHA ÖNCE SÖYLEMEDİN? " diye kızarım.
Bunun haricinde bir sıkıntı olmazdı herhalde. Yani başa gelmeden anlaşılmıyor. Şimdiki kafamla "E n'olur yani çocuk olmazsa? Hiç." demek de "Ne demek çocuk istemiyorum lan?" da mümkün görünüyor.
 • Paylaş
1

Servet Karadağ, Sevdigin icin sorun olmaz dersin ama zaman gectikce bu dusuncenin yerini cocuk ozlemi arzusu alır.... sorunlar baslar.

Her ne kadar manevi olarak bağlıysam da, bu denli keskin konuşan bir kadını ciddiye alarak fikrini değiştirmesi için beklemez, arkamı döner ve giderdim... Tabii çocuk benim için vazgeçilmez bir konuysa bugün için değilse bile gelecek bir gün için... .
 • Paylaş
Çocuk yapmamak şartıyla evlilik duyduğum en saçma ve gereksiz istek oldu. Evlilik doğan çocuğun hangi aileye ait olduğunun bilinmesi için vardır. Evliliğin başka amacı yoktur zaten. Resmiyet bu sebeple icat olunmıştur çocuk yoksa gönül bağı ile bir ömür beraber yaşanır zaten. Evlilikte böyle dominant bir taraf varsa zaten o evlilik zulüm olur. Asla evlenmez sevgili kalırdım madem böyle alıştım devam ederdim.
 • Paylaş
Cevaplara bakıyorum da çocuk sahibi olmak istemeyen kadın olarak adlandırılmış. Sayın @nazende nin de cevabında belirttiği gibi çocuk sahibi olmak istemeyecek kadın neredeyse yok gibidir. Gel gelelim, ben birlikte çocuk büyütebilir miyiz diye bakarken, istemiyorum diyen adama ancak belli bir yaştan sonra katlanabilirim. ;) Bir de şunu ekleyeyim
thesnapmom.com/baby-died-birth-mom-asked...
 • Paylaş
Siz de istemiyorsanız sorun yok :) Ama sonsuza kadar aynı fikirde olmayacağı da bir gerçek tabi.
 • Paylaş
Büyük ihtimalle vücudunun formu bozulmasın diye kaçıyordur. O an vücut formunu güzelce değiştiririm. Sorun ortadan kalkar.( şaka canım onunla evlenir çocuğu başkasından yaparım)
 • Paylaş
Ben ilişkiyi tekrar gözden geçiririm. Aşk elbet bir gün son bulacaktır. Iliskiyi ayakta tutan çocuktur bence.
 • Paylaş
Evlenmem çünkü evliliği ayakta tutan en büyük etken çocuktur ayrılırım
 • Paylaş
3

Servet Karadağ, Başkasından yaparım ;)

Adem Şahin, kocan başkasından yaptığın çocuğu kabul ederse şahsen ben etmem

Servet Karadağ, Kocam değil... karım kabul ederse dicektin sanırım.... ve karım cocuk istemiyorsa baskasindan yapacagim cocuga ses cikartamaz... herkezin istedigi olicaksa eger buda benim istedigim ... sorun var mı..

Son istatistiklere göre Birleşik Devletlerde mevcut hamile kadınların %80'i bekarmış. Amerikalı kadınlar bu soruya kısmen cevap vermiş gibi görünüyor.
 • Paylaş
Bir erkek söylüyor olmalı...
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

679 Görüntülenme19 Takipçi14 Yanıt