Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evli bir erkeğin eşini bekar bir kadınla aldatması kendi eşinin de onu aldatmasına kapı aralar. Neden ki bu duruma düşen erkekler eşlerini aldatırken kıskanırlar. Bu tezatın adı nedir?

Aldatmaya sebep olan şey evliliğin kendisidir. Bir ilişki aldatma aşamasına gelmişse zaten bitmiştir. O ilişkinin bitmesinin önünde bir engel oluşturan evlilik denen köhne müesseseden kaçınılmalıdır. Eşlerden hangisi o durumda hala evli kalmakta diretiyorsa durumdan evlilik müessesesi kadar sorumludur. Eğer bu taraf kadınsa ve bir de aldatıyorsa tabii ki kıskanılacaktır. Eğer erkek hem aldatıp hem de evli kalmakta diretiyorsa zaten aldatma boşanma sebebi sayıldığından kadın onu aldatmak yerine boşamalıdır.
  • Paylaş
4

Zerreyim, Evlilik köhne bir müessese deyildir bi zatihi muhafaza edilmeli babası belli olmayan nesiller yıkımdan başka bir şey deyildir.

Şaman, Babasıyla yaşamayan çocuklar en azından tecavüzcü, katil olmaz. Kaldı ki evlilik köhnedir, Avrupa ve ABD evlilikten vazgeçti. Yeni nesilleri de hala her türlü alanda evlilikte direten ilkel toplumlardan başarılı, hiç de yıkıma benzemiyorlar. Asıl boşanmak yerine aldatmak yıkımdır. Evlilikte aldatan, müessese şartlarına aykırı davranmıştır, cezası sözleşme feshidir, bunun yerine gidip aldatan hem ilk hem de ikinci şartı yerine getirmediğinden iki kat suçludur.

Zerreyim, Sanırım Sizin ciddi bir sorununuz var arzu ederseniz yardımcı olabilirim.

Şaman, Ne tür bir sorunum olduğunu düşünüyorsunuz? Muhafazakar olmadığım için mi sorunlu olduğumu düşündünüz? Ben bir sorunum olduğunu düşünmediğim için bana yardımcı olabileceğinizden oldukça şüpheliyim. Sanırım asıl sorun sizin; evlilik, aldatma ve kıskançlık üzerine. Gelişmiş ülkelerde köhneleşmiş bu kurumu desteklemememin neden size sorunmuş gibi geldiğini merak ettim, açıklarsanız sevinirim. Sözleşmeyle yasalara bağlanmış bu müesseseyi neden bu kadar destekliyorsunuz? Bence aldatma da olsa bir ilişkiyi sürdürmek büyük bir soruna delalet.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

77 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları