Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evli birine aşık olmayı nasıl karşılıyorsunuz?

Aşktır bu medeni kanunla işi olmaz.
 • Paylaş
Bir aşk zaten ne kadar saçma ise ve olmaması gereken bir durum ise olur ve aşkın şiddeti o derece büyüktür. Ama ben bunu bir yerde de şuna bağlıyorum; anne sevgisinden eksik büyüyen erkekler evli bir bayana, baba sevgisinden eksik büyüyen kızlarda evli bir adama daha kolay aşık olabiliyorlar. Kendinden yaşça çok küçük birisi ile evlenenlerde genelde çocuk hasreti çeken kişiler oluyor. Bilmiyorum ne derece doğru ama benim gözlemlerime göre büyük çoğunlukta böyle oluyor... Bu durum ilk görüşte aşkı içeriyorsa o artık gerçek bir aşktır herhalde çok yanlış bir durumda olsa mantık kaybolur . Yazık ...
 • Paylaş
Aşk bir anda gelir ve kalbine saplanan, sadistçe bir acıyla kabul ettiğin o hissin ne zaman nereden geleceği belli olmadığından kime asık olacağınıda kendin seçemezsin dostum. Evli birine de, baban yaşındaki birine de aşık olabilirsin. Tek yapman gereken canının daha fazla yanmaması için dikkat etmek olacaktır.
 • Paylaş
Sevginin su gibi olduğunu düşünüyorum. Yani bir insana sevgi duymayı biz seçemeyiz belki ama ne tür sevgi duyacağımızı biz seçeriz. Birine duyduğumuz sevgiyi kardeşlik kabına koyarsak kardeşçe, dostluk kabına koyarsak dostça severiz. Sevgi şekil alır, aşk kabına koyarsak aşık oluruz.

Evli ya da ilişkisi olan biriyle karşılaştığımda ona karşı sevgi duyacağım özelliklerdeyse bu sevgiyi koyacağım kabı ben seçerim. Karşı tarafa da bu durumu muhakkak belli ederim. Böyle bir durum içinde olmayı asla istemem.

Hayatta olmaz olmaz derler ya, olsa da susacaksın arkadaşım. Gerekirse kendi içinde yaşayacaksın. Aile denilen kurum senin 3-5 gün sürecek aşk buhranlarından çok daha değerli.
 • Paylaş
Aşık olduktan sonra hiçbir durumu düşünmeyeceğinizden ötürü birşey söylemek güç. Birine karşı güçlü hisler beslemek güzel olsa gerek ancak şöyle bir durum var. 2 kat fazla risk almış olacaksınız. Neticede karşınızdaki insan evli. Bir süre sonra bu durum canınızı sıkabilir cici tatlı günler geçtikten sonra bir bakmışsınız kıskanç, kavga etmeye meyilli, bencillik yapan biri haline dönüşmüşsünüz. Baştan olsun ben böyle kabul ediyorum deseniz bile düşünceleriniz bencilleşebilir. Sırf vakit geçirmek amaçlı bir ilişki yaşamak isterseniz de hamuduyla bekar bulabilirsiniz sanırım. Her iki durumda da risk. Herhangi bir ilişiye başladığımızda kimse ben bu ilişkiyi 3-5 güne yada 6 7 ay sonra muhakkak ayrılmalıyım diye başlamak istemez(belli başlı ihtiyaçlar için olan birlikteliklerden söz etmiyorum burda, değer verdiğiniz birinden söz ediyorum) . Bekar bir insanla flört edebilir ayrılabilirsiniz, evli biriyle de aynı şekilde. İlişkinin gidişatını baştan kestiremesekte içinde bulunduğumuz durumu baştan analiz etsek daha az canımızı acıtmış oluruz. Düşünmeniz gereken şey riskler. Yine de cevabımı kafa karıştırıcı bir sözle bitirmek isterim:
"Mükemmel aşk, insanın kendisini mutsuz edecek kişiyi sevmesidir. " :)
 • Paylaş
Aşık olmakla aşkı için mücadele etmek farklı durumlar.
1- sen aşıksın o değilse haberi de yoksa kıpırdama
2- karşılıklıysa fakat yeni bir hayat kuramıyorsanız kıpırdama
3- karşılıklıysa ve yeni bir hayat kurmanız mümkünse ve yapabiliyorsanız yapın.
4- karşılıklı ve gizli gizli takılalım diyorsanız, o zaman çarşı karışır hemşerim.
 • Paylaş
Kime sorulsa ilk düşüncesi, bu durumun doğru olmadığı yönündedir. Ama "gönül" bu. Evli biri ile sevgilisi olan birisi arasında imza dışında pek fark olduğunu sanmam. Burada sevimsiz olan kısım; var olan diğer ilişki devam ederken, yeni ilişkinin de devamlılığı. Diğer kadın yada erkek kandırılıyor yada aldatılıyor pozisyonuna getirilmesi. Aksi halde evli yada ilişkin varken aşık olmuşsun, olabilir insandan bahsediyoruz. Aşık olduğun şahısla devam edip diğer ilişkini sonlandırabiliyorsan sıkıntı görünmemekte.

Etrafımda evli adama aşık olan ve kısa yada uzun ilişkiyi götüren insanlar ve bu durum yüzünden çok gel git yaşayan oldu. Erkek insanı için ele alırsak; mevzu ya evliliğinde ki mutsuzluğun açığa çıkması ve yeni şahısla bunu kapamaya çalışmak ya da sadece libido sevdası uğruna aşık olduğunu zannetmek üzerine kurulu. Ki genelde bir kaç örnek dışında erkek karısına geri dönüyor.

Aşık olan şahısları ele alırsak; Olayı baba anne sevgisinin eksikliği diye genellemek manasız. En azından herkes için geçerli olmayabilir. O an ki ruh hali, bağlanma, inanma ve libido isteği ile bile örtüşebilir. Güvenmiştir, inanmıştır, istemiştir.

Sanırım önemli olan kısım; aşık olmaktansa, aşık olduktan sonraki süreçtir.
 • Paylaş
2

Fatih Kayakıran, Gereksiz ve saçma

Eskiz, Hayat mı?:)
Yorum mu?
İlişki mi?

Yasak AŞK !Aşkta mantık aranmaz zaten .
 • Paylaş
Kime aşık olacağınızı seçemeyebilirsiniz ama bu durumda nasıl davranacağınız size kalmış. Şimdi adam hayatından memnun mu değil mi önemli olan o. Yine de bir adım atacak o olmalı siz değil.
 • Paylaş
Önemli olan gerçekten aşık olabilmektir... Günümüzde ne yazık ki aşk yanılsamaları gittikçe artıyor... Aşık olduktan sonra evli birine aşık olmuşsun, kendinden küçük ya da büyük birine aşık olmuşsun, güzel ya da çirkin birine aşık olmuşsun hiçbir önemi kalmıyor... Aşık olacağın kişiyi seçemiyorsun ne yazık ki... Bir bakıyorsun, olmuşsun...
 • Paylaş
Aşkın kuralları yok ama belli sınırları vardır. Ya da insanların kendi sınırları bilemiyorum ancak evlilik her zaman saygı duyulması gereken bir olgudur. Sonsuz saygıyı da hak eder. Ben ailemden böyle gördüm her zaman böyle yetiştirildim. Bir çok insan buna olumlu yanıt vermiş, ben tam tersini düşünüyorum. Evli olsaydım böyle bir durum beni sonsuz rahatsız ederdi. Toplumsal olaylarda kuralları kişi kendi koyar bunun en güzel yolu empati ve size yapılmasını istemediğiniz şeyi başkasına yapmamaktan geçer. Zira insanlar evlenene kadar bir çok zor aşamadan geçiyor bunun saygıyı hak ettiğini düşünüyorum.
 • Paylaş
Evli birinin bana aşık olması kadar kötü.
 • Paylaş
4

Eylem Şenel, Karşılıklıysa ?

Sevgiseli, İçinde yaşasın herkes duygusunu

Eylem Şenel, konu sevgi değil , aşk :)) zorluğu burda :)

Sevgiseli, olabilir ama durum aynı

Boş işler bunlar.
 • Paylaş
Aşık olduğu insanı başkasıyla paylaşabilecek kadar geniş mideli olanları anlamak cidden çok zor.
 • Paylaş
Empati yapın. Eşinize bir başkası aşık, belki gizli görüşüyorlar ya da görüşmek zorunda bırakılıyor.

Aşkın mantıgı olmaz değil, yuva kurmuşsun, çocukların dahi var. Ya aldatılıyorsun ya aldatıyorsun.

Tamamiyle Vicdan meselesi deyip noktalıyorum.
 • Paylaş
Evli birine aşık olmak tamamıyle yanlıştır. Evli olduğunu bilmezsen saklarsa o ayrı! Ama kör gözün kör parmağına bile bile bu işin üstüne gidiyorsan vah ki vah. Adam veya kadın, evli olan muhtemelen evlilikte git öte devresine girmiştir muhtemelen, heyecan aramaktadır ve de bu durum bir müddet sonra sizin ilişkinizde de olacaktır. Ez cümle öğrenir öğrenmez tekmeyi atın yelkeni başka limanlara :) Attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmez. 6 Milyarlık dünyada bir dolu insan var karşınıza çıkacak.
 • Paylaş
1

Sevda Özer, Aşk bu, elinde olan bişey değil. Aşkta herşey mübahtır.

Aşk bu yapılacak bir şey yok, sonuçta kalp bu söz dinlemiyor.
 • Paylaş
Başlangıç noktası önemli; eğer evli olduğunu bile bile ilgi duymaya başlayıp aşık oluyorsanız, başka birinin mutsuz olmasına vesile oluyorsunuz... ama aşık olduktan sonra bencilleşip sahip olma duygusu baskın gelir... sonuçta yanlış bir başlangıç gelişme ve sonuç.

Ama aşık olmak hemde karşılıklı dünyada onun kadar güzel bir duygu yoktur.
 • Paylaş
Herkese aşık olunabilir. Aşık olurken evli, bekar, engelli, engelsiz, başka dine mensup, vs gibi değerlemeler yapılmaz. Siparişle olmaz yani... Nasıl karşılıyorsunuz sorusu ise cevapsız... Çünkü sadece aşık olmuşsanız güzel olsa gerek. Geçer... Torunlarınıza anlatacak güzel hikayeleriniz arasında yer alır. Önerim şudur; "İVEDİLİKLE DERHAL UZAKLAŞIN ORADAN. " Yok hayır derseniz ki; "Ben sadece aşık olmadım, o da bana aşık ya da o da bana aşık olacak, evli olsa ne olur... " Yok arkadaş... O zaman bu şerefsizlik olur, ahlaksızlık olur. Hatta belki de tam manasıyla namussuzluk olur. Böyle bir durumda aşık olduğunuz kişinin eşi ile empati yapmayı denemenizi, vicdanınızla yüzleşmenizi tavsiye ederim. Aksi takdirde inploid de "İnsanlar nasıl katil olur? " şeklinde bir soru var ise ya da sorulacak olursa o soruya cevabım sizin sorunuz olacaktır. Allah şaşırtmasın diyorum. Eğer bu durumdaysanız da güzellikleriyle hatırlayacağınız tek taraflı masum bir aşk olması için konuyu kapatmanızı tavsiye ederim. Son olarak en kötüyü düşünelim. Böyle bir durumdasınız, karşı tarafta aşık oldu size... Eşini aldattı ve/veya evliliğine son verdi. Siz bir yuva kurdunuz. İnanın bana aynısını yaşamadan can vermeyeceksiniz... .
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2996 Görüntülenme26 Takipçi19 Yanıt