Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evli insanlar eşlerini neden aldatır?

etrafımdaki evli insanlara bakıyorum, evlilik öncesinde hayatlarına giren insanlara herhangi bir şekilde ihanet etmemişler ancak evlendikleri zaman kadın olsun erkek olsun, eşini aldatabiliyor. tek gecelik ya da duygusal manada yaşıyorlar bunu. kimi insanların karakteri haline gelmiş bu aldatma meselesi ama hayatı boyunca böyle bir hata yapmayan insanların evlendikten sonra eşlerini aldatmaları sizce neden olabilirDüzenle
İnsanlar tek eşli hayata ne zaman geçti sorusu ile ilgili bu sorunun cevabı. Eş olmak için illa ki evlilik şart değildir, düzenli bir sosyal ve cinsel hayatı paylaşan her çift eştir ve buradaki temel sorun insanların evliliği keşfetmeleri. Özellikle genetik kodlarında önce üremek olan erkek için tek eşli hayat büyük bir sorun. Kadın için bir erkekten çocuk yapmış olmak duygusal tatmini sağlar çoğunlukla ve aynı erkekle sadece haz amaçlı seks yapmak kendini anneliğe adamış kadın için yeterlidir ama erkek böyle değildir, erkek genetik mirasını daha geniş bir aile kurmak için yaymaya çalışır. Tek eşliliğin din ve ahlak kuralları ile yaygınlaşması ile çok eşlilik aldatmak olarak isimlendirilmiş. Böylede kabul etmişiz zaten. Velhasıl eşi olan insan görünüşte ikinci bir eş aramıyor gibi gözükmek zorunda dır ama özellikle erkekler, çarşıda, pazarda, otobüste, durakta, çayırda, çimende, barda, pavyonda başka kadın arayışına devam eder. Bu arayış illaki seks ile sonuçlanacak diye bir kural yok tabiiki çünkü evli olduğu halde başka bir kadın tarafından beğenilmek erkeği acayip onore eder bazı erkekler için bu bile yeterlidir duygusal tatmin için. Ama genellikle duygusal tatminin ardından cinsel tatmin gelir (ki daha da gelmezse tüküreyim öyle erkeğe : -) ) ve 21. yy toplumuna göre aldatma işte bu anda başlar.

Her ne kadar kadınlar, "beni aldatırsa asla affetmem" dese de işin aslı öyle değildir. Sadece erkeğin inkar etmesini beklerler. O yüzden efendi efendi sevişin , kadınları üzmeyin yakalanırsanız sonuna kadar inkar edin.
  • Paylaş
11

Bazarov, Site abilerinden ibretlik tavsiyeler.. Hemen not alıyorum :)

Hakan, Aman diyim dostum. Bu ip ile kuyuya girilmez... :-):-)

Hypatia Hypatia, Hakan Bey, genetik kodların esaretinden kurtulmak mümkün değil mi? :)

Hakan, Mümkün tabii, evlenip dört duvar arasında sınırsızca özgür kalıp, esaretten kurtukabilir mesela :-):-) esaret biter özgürlük başlar :-)

Hypatia Hypatia, Evde kilitli olduğunuzu bilmiyordum, pardon :)) Şaka bir yana, bence bu esaretten kurtulabilir günümüz insanı...

Hakan, Kendi hayatımdan alıntı değil yazdıklarım zaten. :-) genelleme içeren bir yazı.

Hypatia Hypatia, Eyvallah :) ben de niye öyle yazmışım bilemedim :) uykum var, ondan sanırım :)

Bazarov@hakkan bırak şimdi bunları. Gelecekte olası başıma geleceklerden sen sorumlusun :)

Hakan, Her türlü bakarım sana dostum. Yolla kimliği. :-):-)

Hakan, Olsun bari :-):-):-):-)

Kadın ya da erkek olsun aldatanların çoğunda, geçmiş yaşantılarında, özellikle çocukluk dönemlerinde yaşanan duygu yoksunlukları ve sevgisizlikler göze çarpıyor. Böyle tiplerin her biri mutlaka psikolojik sorunlarla boğuşan, farkında olsun veya olmasınlar psikolojik tedavi ihtiyacı olan bireylerdir. Genel olarak hayatları süresince akıl sağlıkları pek yerinde olmadıklarından sağlıklı birliktelikler kuramazlar.
  • Paylaş
Her iki bireyin de psikolojilerinin sağlıklı olduğunu varsayarak konuşuyorum.
Özet geçmek gerekirse, bir ilişkide 3 ihtiyaç vardır. 3 ihtiyacın 3'ü de tek partner tarafından karşılanamıyorsa bireyler bu ihtiyaçlarını başka kişilerde karşılamaya çalışırlar. Bundan daha basit bir denklem olamazdı zaten...

  • Paylaş
Bence bunun bir çok sebebi vardır. Zannımca en temeli ve önemlisi evin beyinin ev Kapısında güzel karşılanmamasıdır. Bir söz duymuştum ve bana çok Anlamlı gelmiştir ' pijama evliliği bitiren sebeplerden biridir ' . Izaha ihtiyaç duyulursa yani bir Hanım'ın erkeğine kapıyı iş yaptığınyemek yaptığı kıyafetlerle kapıyı açması erkeği evden soğutur. Kadının ev içerirsin de bakımlı olması her zaman erkeği eve bağlayan sebeplerden biridir.
  • Paylaş