Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evrim hala bir teori midir?

Evrim teorisi yıllardır teoridir ve teori olarak kalacaktır.Teori denmesi evrimin güçsüzlüğünü göstermez.Bilimde teorilerden sonra kanun gelir gibi bir yanılgı çoğu insanda vardır ancak öncelikle kanun ve teori arasındaki ayrımı iyi bilmek gerekir.Bu ayrımı bilirsek 'Evrim Kanunu' gibi bir kavramın yanlış olduğunu anlayacaksınız.
Kanun: Doğadaki çeşitli olaylar arasında basit,sade ve doğru ilişkilerdir.Genellikle matematiksel işlemlerle ifade edilir.Bilim adamları tarafından doğruluğu ispatlanmıştır.
Teori: Doğa olayları arasındaki bir çok olayı ifade eder.Doğruluğu bir çok bilim adamı tarafından ispatlanmış,bir çok hipotezle desteklenmiştir.
Evrim devamlı süren bir gerçekliktir.Çok uzun zaman dilimlerini kapsar insanın bu değişimi bir anla alıp herkesin önünde kimya deneyi yapar gibi göstermesi imkansızdır. Bu nedenle evrim teoridir,teori kalacaktır diyerek çürütmeye çalışan insanlar bunun yanlışlığının farkına varacaktır.
-Bu arada ufak bir not: Evrim artık bir çok ülkede tartışmaya sunulmaksızın kabul görmektedir.Tartışmaların en çok yaşandığı ülkeler:Amerika ve Türkiye.
Evrim Teorisi  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

312 Görüntülenme5 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları