Bilmek istediğin her şeye ulaş

Evrim ve din taban tabana zıt kavramlar mıdır?

Evrimciler için din insanın zihinsel evriminin bir parçasıdır ve yadsımaya gerek yoktur ama dinciler için durum farklı.
  • Paylaş
Bilimsel bir teoriyi dinle ilgili herhangi birşeyle karşılaştırmak bile gereksiz..bilim sorgular ve ilerler din dogmatiktir .bilim tamamen özgür icra edilmesi gereken bir olgudur,zira herhangi bir düşüncenin etkisi altında kalırsa amacına ulaşamaz. bilim olması gerektiği kanıtlanmış olguları ortaya koyar isteyen istediği şekilde yorumlar.işin saçma kısmıda hiçbir zaman birşeyleri sorgulama gereksinimi duymamış,dini bilgisini bile sorgulayabileceğimiz bu sabit fikirli insanların teoriyi propaganda amacıyla kullanmalarıdır.evrim teorisini kabul edip tanrıyı inkar eden kaç insan vardır ya da bu teoriye inanan insanları kafir gibi gösterme çabası nedir? ...teoriyi çürütecek kesin deliller yoksa bu teoriyi tamamen reddetmek saçmadır...kaldı ki bence ademle havvadan geldiğimiz inancından daha mantıklı bir açıklamadır evrim teorisi.
  • Paylaş
Zıt olduğu konularda var örtüştüğü konularda var.Mesela dünyanın yuvarlak olduğu hem dinen hem de bilimsel olarak kabul görüyor.Bu ve bunun gibi örnekler taban tabana zıt olmadığının kanıtıdır.Ancak tam ters olarak açıkladığı durumlarda var.Örnek olarak astronominin açıklanması tamamen farklı ikisinde de.Dünyanın ve hayatın başlangıcı hakkında ikisi de tam olarak kesin bir yargı sunamamaktadır..
  • Paylaş
Birbirlerine zıt kavramlar değillerdir, birbirleriyle dolaylı yoldan ilişkilidirler. Evrim görüşünde tüm canlılar tek bir hücreden türemiş ve gelişmişlerdir. Dinler ise böyle bir görüşü reddederek tüm canlıların bir anda tanrı tarafından yaratıldığını iddia ederler. İkisi de birbirinin dediğini reddediyor. Aralarında böyle bir ilişki var.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1151 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt