Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ms Excel öğrenmeye nereden başlamalıyım?

mühendis olarak excel kullanıp formüllerle hesaplamalar yaparak tablolar grafikler oluşturmak için hangi kitapları tavsiye edersiniz. Sizce bu kitap iyi midir kodlab.com/kitapdetay.aspx?kitapıd=23Düzenle
Eğer ingilizcen varsa, google da advanced excel diye arat, bir çok pdf karşına çıkacak. Bunlarla çok daha profesyonel bilgiye ulaşabilirsin. Kitap al tabiki de güzel, ancak en iyi öğrenme şekli kurcalamaktır. Sen excel'i bir güzel kurcala, tablolara veri gir, farklı kayder, tablolarla hesaplama yaptır, hatta bir proje yap. Mesela banka faiz hesaplaması gibi, aylık yıllık, dosya masrafları vs. Diyelimki faiz hesap formülünü bilmiyorsun, yaz google'a, excel faiz hesaplama şeklinde, karşına birçok örnek çıkacaktır. Bu şekilde öğrenmesi daha akılda kalıcı.
  • Paylaş
Hesaplarınızı Excel ile yapmaya başlayın gerisi zaten ihtiyaçlar doğdukça gelecektir. Ben hiçbir kitap kullanmadan direkt daldım ve şimdi oldukça ileri seviyede kullanıyorum. Programın Help'i zaten hemen her şeye yetiyor ama İnternet'de de gerek okunacak gerekse Youtube'dan izlenebilecek bir sürü doküman var. Baktım zaten mühendismişsiniz, hiç durmadan hemen tüm hesaplarınızı Excel'de yapmaya başlayabilirsiniz. Yerinizde olsam tavsiye edildiği gibi advanced excel ile başlamam, kimse yürümeyi öğrenmeden koşamaz, henüz tablo yapmayı bilmeden VB makro programlamak bir işinize yaramayacaktır. Eğer aratacaksanız basic excel diye aratarak başlamalısınız.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

892 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt