Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eylül ayında deniz turizmi için hangi beldeleri tavsiye edersiniz?

Neden orayı tavsiye ettiğinizi de açıklarsanız pek güzel olur.Düzenle
Eylül ayında gidip de en beğendiğim yer Marmaris / Bördübet Club Amazon. İsmine bakıp aldanmayın çok pahalı bir yer değil. Zaten campingden bozma ama ponza taşı bungalovlarında kalmıştım. Hem çok rahat, hem sessiz, sakin. Marmaris'e oldukça uzak olduğundan gittiğinizde sürekli Amazon'da kalıp başka bir yere gitmiyorsunuz. Denize biraz uzak ama ya campingin içinden geçen derede bir kanoya atlıyor ya da serbest kullanıma sunulmuş bisikletlerden birini alıp denize gidiyorsunuz. Bisikletle 5, kanoyla 10 dakika kadar sürüyor, tabii 15 dakikada da yürüyebiliyorsunuz. Gündüzleri kampta kalmak da çok keyifli oluyor. Garip bir şekilde herkes kayboluyor, sahilde de olmuyorlar, nereye kayboldukları tam bilinmiyor. Bir adet yüzme havuzu da var, Eylül'de hiç kimse kullanmıyor. Yemekleri inanılmaz güzel, tabii medeniyetten o kadar uzak olunca mecburi tam pansiyon kalıyorsunuz. Çift olarak giderseniz bungalov olarak tavanı şeffaf çingene arabalarında kalabilir, yıldızlara bakarak uyuyabilirsiniz. Yalnız uyarmalıyım oraya sadece güneş, deniz, sükunet ve bol bol dinlence bekliyorsanız gitmelisiniz, başka bir numarası yok.

clubamazon.com.tr
  • Paylaş
Aklın yolu bir. Dilara (@dilara_ozgur) gibi benim de gidip de en beğendiğim yer Club Amazon oldu. Samimi ortamı, yemekleri, sükuneti. Ben kaldığım 10 günün en az 7'sini hamakta yatıp kitap okuyarak geçirmiştim. Kitap deyince hemen gözünüz korkmasın Ejderha Dövmeli Kız'ı bitirmiş ve bir sonrakinin de ortasına kadar okumuştum. Denizi bir Akdeniz değil tabii ki ama tertemiz. 3 kişi gitmiştik ve üçümüz de birer ponza taşı bungalow kiralamıştık. Camping bomboş oluğu için sezon sonu fiyatıyla tek kişilik oda fiyatına ☺ Her bungalow'un bir tuvalet ve duşu var, arada bir lavabodan kurbağa çıkması haricinde pırıl pırıl tertemiz.

Gerisini zaten Dilara (@dilara_ozgur) yazmış; aganın pohu üstüne poh yapacak halimiz yohtur.
  • Paylaş
Kaş
  • Paylaş
Avşa adasını tavsiye edebilirim. Güneye göre belki daha soğuk olabilir bilmiyorum ama avşa adası alternatif tatil bölgeleri arasında benim favorim.Balıkesir'e bağlı bir ada ve istanbul'a feribotla 3 saat sürüyor yaklaşık. Öncelikle ege ve akdenizdeki bilindik tatil yörelerinin yoğunluğu ve karmaşıklığı yok.Denizi çok iyi değil ama yüzülebilir ben bir problem yaşamadım.Geceleri kumsalda şarap içmek veya alkol almıyorsan kola çekirdek de olabilir keyifli.Alkol kullanıyorsan ise özellikle mavikoy şarabını tavsiye ederim. İçimi çok lezzetli en az 2-3 yıllık zaten şaraplar. Ve tadı o fiyatta bulabileceğin şaraplar arasında en iyisi bana göre.Fiyatı da 2014'te 15 tl idi.Bu sene belki 20 olmuştur ama bu fiyata bu lezzette şarap sanmıyorum olacağını. Ayrıca eylül ayında pansiyon fiyatları yarı yarıya düşüyor. 30-40 tl gibi fiyatlara pansiyon bulabilirsin.Zaten adanın nüfusu kışın çok az esnaf ve pansiyon sahipleri veya biraz yerlileri oluyor.sezonda ise 90 bin civarı olduğu söyleniyor nüfusu. Ayrıca bari, cafe club tarzı yerler yeterli sayıda ve tatmin edici bence.Sakinliği seçmek istersen de o imkan da var.Zaten çoğu yerli ve yabancı turist olduğu için çok rahat kaynaşabiliyorsun kumsalda oturup sabaha kadar sohbet edebilirsin.Sonuç olarak sakin, ekonomik ve keyifli bir yer arıyorsan tavsiye edebilirim.
  • Paylaş
Havalar nispeten soğumaya başlayacağı için elbette güney sahilleri.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

145 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları