Bilmek istediğin her şeye ulaş

Eylül ayının sonlarına doğru piyasaya sürülen Iphone 5'in Türkiyedeki fiyatının diğer avrupa ülkelerine nazaran 2 kat fazla olmasının sebebi nedir?

Vergilerin yüksek olması bunda bir etmen. Birde bunun üstüne satıcıların koyduğu kar göz önünde bulundurulursa fiyatın 2 katı olması normal gibi gözüküyor. En iyisi yurtdışında bir bağlantınız varsa o sayede temin etmek en karlı seçenek gibi gözüküyor. 700$ + 100 lira kayıt ücretiyle iPhone 5'e sahip olabilirsiniz.

Teknoloji
  • Paylaş
İPhone 5 henüz resmi kanallarla Türkiye'ye girmedi. Şu an satılanlar ise ufak firmaların küçük miktarlarla yurtdışından kendi ithal ettikleri, doğrudan Apple dan alınmamış olan, cihazlardır. Pahallı olamsının bir sebebi budur. Gsm operatörlerinin ithal ettiği iPhone 5 ler büyük ihtimal ile daha ucuz olacaktır. Çünkü Gsm operatörleri iPhone'u özel anlaşma ile direk Apple'dan almaktalar.
  • Paylaş
Yüksekde olsa insanlar çokdan kullanmaya başladı. cihaz çıkdıktan 2 gün sonra tr de kullanan insanlara şahit oldum. bunun için abd ye gidebilicek kadar parası olan insanlar da var bu dünyada pehh :)
  • Paylaş
5 Geçti ama 5s için Ebay.de ve Gittigidiyor'u kıyasladığımızda Ebay'de 560 Avrodan (yaklaşık 1750 TL) başlayan SIM kilitsiz, kayıtlı 16GB 5s, Gittigidiyor'da 1800TL'den başlıyor, fiyat farkı neredeyse yok. Soru hatalı, böyle bir soru sormadan önce Avrupa ve Türkiye fiyatlarını karşılaştırmalısınız. Fiyat farkından bahsetmek isterseniz ABD ve Türkiyeyi kıyaslamalısınız. Kilitsiz bir IPhone 5s ABD'de 700$ (1540TL) + 115TL vergi ödediğinizde 1655TL'ye geliyor. Aslında buraya da bakınca zahmete değmezmiş gibi görünüyor...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

674 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt