Bilmek istediğin her şeye ulaş

Facebook hesabım hiç bir sebep yokken kapatıldı açamıyorum neden olabilir?

Neden kimlik yollamama rağmen açılmıyor başka birisi bu kimliği kullandığını düşünüreke bu hesabı kapattık gibi birşeyler dedi ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.Diğer hesaplarımın hepsini dondurdum ve inşallah açmazsam hepsi kapanacak ama kendi orjinal hesabım ve telefon ile de onaylamıştım nasıl böyle kapanıyor ya deli yoluyorum.Düzenle
Tıklanmaması gereken bir şeye tıklamış olabilirsiniz. Genellikle porno içeren bir şey oluyor. Kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı var aynılarından. Siz tıklar tıklamaz içerik duvarınızda paylaşılmaya başlıyor ve onu gören insanlar da spam bildiriminde bulunuyor. Bu bildirimi yaparken Facebook çeşitli seçenekler sunuyor. Seçeneklerden biri de "Bu hesap ele geçirilmiş" oluyor. Eğer arkadaşlarınızdan birisi kötü niyetli olmasa bile bu seçeneği işaretlerse Facebook hesabınızı kilitliyor.

Zaten tüm hesaplarım, hepsi gibi tabirler de kullanmışsınız yani tam da Facebook'un beğenmediği tür fake hesaplar kullanan bir kullanıcısınız. Umarım ana hesabınız gerçekten sizin isim ve soyisminize aittir. Müessese "burayı bedava kullanabilirsiniz ama bu kurallara uyduğunuz sürece" diyor. Kullanıp kullanmamak sizin seçiminiz ama kurallara uymadığınızda cezalandırılmanız da doğal görünüyor. Bence diğer hesaplarınızdan biri için de aynı kimliği kullanmışsınız ve artık Facebook için o hesap sizin ana hesabınız olmuş. Sanırım tek çözüm o hesabı aktive edip, farklıysa isim ve soyisminizi düzeltip, arkadaşlarınızı oraya çağırıp oradan devam etmeniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

85 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt