Bilmek istediğin her şeye ulaş

Facebook'a cep telefonu numaramızı yazmak ne gibi sorunlara yol açabilir?

Bilgilerin görünürlüğü güvenlik ayarlarını ne kadar kontrol ederseniz edin. Şifre unutma, telefon çalınma/kaybetme olasılığını göz önünde bulundurmalısınız. Facebook ve diğer sosyal medya sitelerine özel iletişim ve banka detayları, telefon numaraları, pin numarası gibi bilgilerinizi asla yazmayın ve vermeyiniz. Spam, virüs şeklinde hacker dediğimiz şahıs veya programlar her an bunları ele geçirebilir ve amaçlarına bağlı tahmin edemediğimiz her şekilde kullanabilirler.
  • Paylaş
Cep telefon numarası olmadan artık kayıt yapilamamaktadir facebook a zaten yeni bir facebook üzerinden telefon numarasını arama ozelligide eklendi, ancak telefon bilgilerini gizleyebilirsiniz ya da tanıdığınız güvendiğiniz kişiler görebilir sadece bilgilerinizi. Arama özelliği güzel bir özellik işinize yarayabilir ya da kötü sonuçlar getirebilir. Tanımadiginiz guvenmediginiz kişilere siz siz olun telefon numarası vermeyin, sifrelerinizi söylemeyin tehlikeli sonuçları olabilir.
  • Paylaş
Aslında numaranız telefon rehberindeymiş gibi sonuçlar doğurur ki faturalı hatları isim ve soyisimle bulmak da zor değil. Sadece telefon numaranız kimsenin bir işine yaramayacaktır ama daha fazla dolandırıcıdan da arama gelebilir. Yalnız İnternet'de herhangi bir yerde numaranız isminizle ilişkili olarak bulunuyorsa (Facebook olmasına gerek yok, Linkedin olabilir ya da bir yerdeki CV'niz, iş başvurunuz vb olabilir) "syncme" gibi aplikasyonlar zaten sizin sadece önadınız ve numaranızdan şecerenizi dökebiliyor. Çağımızda artık isteyen istediği kişiyi dijital ayak izinden rahatça bulabiliyor. Akıllı bir dolandırıcının önünü kesmeniz zor ama en azından numaranızı gizleyip sadece istediğiniz kişilerle paylaşırsanız rahatsız edici aramalardan bir miktar kurtulabilirsiniz.
  • Paylaş
Sosyal medya seffafliginin bu kadar tartisildigi bi ortamda telefon numarasinin sadece facebook degil herhangi bir sosyal agda paylasmak yakin gelecekte ya da ileride hosunuza gitmeyecek durumlarin olusmasina neden olabilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

477 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt