Bilmek istediğin her şeye ulaş

Facebook'un internet kullanıcı sayısının artmasını istemesi ve bu isteğinin diğer bilişim şirketlerinden daha çok olmasının sebebi nedir?

Dünya'nın kendi etrafında döndüğünü sanan Amerika'nın herkesi gözlemleyebilmek için düşündüğü bir projemi yoksa Facebook'un reklamlarını daha fazla insana ulaştırma düşüncesi mi? veya nedir?Düzenle
Bence bunu en çok isteyenin Facebook olduğu bilgisi yanlış. Bunu tüm büyük internet devi şirketler istiyor. Hatta ücretsiz, temiz, geniş bantta ve yaygın internet için milyonlarca dolar para harcıyorlar.

Örneğin Google "Project Loon" adını verdiği bir projeyi hayata geçirmeye çalışıyor ve bu projeye hali hazırda milyonlarca dolar para harcamış durumda bile: google.com/loon/

İnternetin yaygınlaşması ve daha fazla insan ulaşması ve aynı zamanda şu an internete erişebilen insanların herhangi bir yasaklama olmadan geniş bantta erişebilmesi elbette bu şirketlerin işine gelir. Aynı zamanda tüm internet şirketleri için de bu iyi bir şeydir bence. Bence bu büyük şirketlerin buna ön ayak olmaları çok önemlidir. Elbette onlar yapmasa idi bunu bir başka dev şirket yapmaya çalışırdı.
  • Paylaş
4

Balık, "Project Loon" dediğin şey interneti ulaştırma biçimine dair bir fikir.

Hakan Köse, Aynen, interneti kullanan kişilerin sayısını arttırmaya yönelik. Soruda internetin daha fazla kişiye ulaşması için harcanan çabadan bahsetmişsiniz yanlış mı anladım?

Balık, Google'ın fikri yapıcı bir fikir ve google daha eski bir yapılanma. Lakin facebook'a baktığımızda daha yeni bir yapılanma ve internetin yaygınlaşması için daha genel düşünüyor. Yani demek istediğim ne yolla olursa olsun internet daha fazla kişiye ulaşsın gibi daha geniş bir kapsamdan bahsediyor. Ondan dolayı facebook'u ön plana aldım.

Balık, en çok isteyen apple, microsoft'da olabilirdi mesela, hatta google gibi projelerde üretebilirdiler. facebook daha çok ses çıkardı. neden?

Çünkü birçok kullanıcı barındırmasından ve en meşhur sosyal ağ olmasından dolayı genelde herkes ilk olarak Facebook'tan başlıyor sosyal ağları kullanmaya. Bu sebeple Facebook devamlı büyüyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

248 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt