Bilmek istediğin her şeye ulaş
Tahmin yeteneği olanların oyun alanıdır ve kimilerinin de ekmek teknesidir.
  • Paylaş
Genellikle dişi insan türünün oynamaktan hoşlandığı bazen de kendini kaptırarak oyuna gerçek hayatmış gibi daldığı bir oyundur. World of Warcraft kadar gerçektir.

Yurdumuza kadınlara kahveyi sevdirip erken uyumalarını engelleme amaçlı erkekler tarafından getirildiğinden kıllanıyorum.

Kahve telvesiyle, fasulyeyle, el içine bakarak ya da kristal küreyle, tavuk kemikeriyle, suya toprak atıp çamur oluşturma şeklinde, yıldızlarla, tarot kartlarıyla olanı ve aklınıza gelebilecek daha bin bir malzemeyle olanının yanı sıra çok usta oyun yöneticileri tarafından hiçbir malzeme kullanılmadan olan versiyonu da vardır.

Oyunun tek kuralı oyuncuyu hikayeye inandırmaktır. Genellikle isminde a harfi olan bir yakınınızdan üç vakitte bir haber alırsınız. İşleriniz yolunda gidecektir ama beş vakte kadar önünüzdeki engelleri aşmanız gerekir. Uzakta görünen at sizin ya da bir yakınınızın muradına ereceğine delalettir. Önünüzde hayat yolunuz dahil bir sürü yol vardır, kimi açık kimi kapalıdır, kimisi de çok geniş ve ferahtır, doğrusunu seçmek size kalmıştır. Doğrusunu seçerseniz feraha erersiniz.

Kahve evde içiliyorsa %90 içiniz kabarmıştır, ne demekse artık... Hanede bereket vardır, kuşlar uçar hanenin üstünde. Özellikle kahve falı oldukça şizofren bir oyundur. Bütün bir karmaşanın içinde çeşitli şekiller görülmeye çalışılır, görünce de eğer şekil küçükse sivri bir aletle şaşkınlıktan gözleri fal taşı gibi açılmış olan diğer oyuncuya gösterilir.

Ah evet bir de taşlarla bakılan fal vardır, şamanik bir kehanet yöntemidir, rune denir o taşlara. İşin en güzel tarafı falcı bir şeyler söyler ve öyle her tarafa çekilir bir şeydir ki bu insanlara Nostradamus'un yüzyıllar önce 2012'de kıyametin kopacağı kehaneti yaptığı yorumunu yaptırır. Hatta birileri Şirince'de kıyametin kopmayacağına bile inanabilir ve "tıpış tıpış" oraya gider. Oyunu oynayanlar için bazen bir masraf, oyunun yöneticileri için de zaman zaman süper ekmek kapısıdır.

Bir bakalım tam 250 sözcük yazmışım, bunları bir toplayalım 2+5+0=7 çıktı. 7 rakamı 7 rakamı öncelikle, hane içi mutluluk ya da özel ilişkinizde ki mutluluk olacaktır. Ayrıca 7 yeni bir başlangıca delalettir. Yeni biriyle tanışacak ya da hayatınızın yeni bir dönemine başlayacaksınız. Eğer bu başlangıç yeni bir kişiyle tanışmak olursa o kişi oldukça aksi bir insan olacak. Bu iş ya da hayat ortağınız konumunda olabilir. Ya adında ya soy adında ya anne babasının adlarında ya da annesinin kızlık soy adında mutlaka bir a harfi olacak.

Son zamanlarda haddinden fazla gereksiz konuşmalara katılmışsınız ve bu konuşmalar sonrası gelişen olaylar canınızı sıkmış. Bu nedenle gelecekte gelişebilecek bu tür olaylara hazırlıklı olmalısınız. Gereksiz konuşmalara katılmaktan muhakkak ki imtina etmelisiniz. Tabii bahsi geçen son zamanlar üç vakittir, üç saat de olabilir, gün de ay da yıl da belki de yüzyıl. Geleceğin birimi de üç vakittir. Bilgileri aldınız artık her şey sizin kararlarınıza bağlı.

Tabii şimdi topladığımda 413 sözcük ediyor 4+3+1=8 abovv tüm hayat yolum değişti... .
  • Paylaş
Fazla öngörülü kişilerce (ki bunlar zeki oluyorlar) karşıdaki kişiyi hızla analiz edip, olasılıklardan güçlü olanları söylediği durumdur. Araçlar mühim değil. . . :) Kısacası kadınlar arasında olmazsa olmaz kahve sohbetidir. Birbirini tanımanın da bir yolu olabiliyor. . Değişik bir oyun :)
  • Paylaş
Falcı geldi aaaanııııım, fal bakılır
kısmet açılır
çocuğu olmayanlara çocuk yapılır
dertlilere deva
hastalara şifa
tövbe haşa fal nedir yav, para çalmanın farklı bir yolu bu da böyle kişilerin cinleri olur muhtemel onlara dayanarak geçmiş hakkında bir iki şey söylerler sonra aaa bak herşeyi bildi geleceğide bilir geleceğide sallarlar geçmişte öğrendiklerine dayanarak

geleceği Hz Muhammed bilmemiş ancak kendine vahiy geldikce öğrenmiş bazı şeyleri falcı da kimmiş?
  • Paylaş
Soruyu görünce, "Maddi konularla ilgili birtakım sorunlar canınızı sıkabilir. "
gibi hallere astroloji falı içinde sıkça rastladığımı ve saçma bulduğumu belirtesim geldi.
  • Paylaş
Fal tersii laf amaaa bazıları içinde laf olmaktan çıkmıştırrr orada neler neler görürlerrr veeede çıkar
  • Paylaş
Batıl inanç kimse geleceği bilemez
  • Paylaş
İnsanların inanma ihtiyaçlarını karşılamayı iyi bilen insanların geçim kaynağıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

909 Görüntülenme9 Takipçi8 Yanıt